Jak dbać o swoją postawę, przesiadając długo przy komputerze?

Jak dbać o swoją postawę, przesiadając długo przy komputerze?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komputer jest dla w dzisiejszych czasach narzędziem pracy dla wielu osób pracujących chociażby w biurze. Używa się go jednak również do rozrywki, o czym doskonale wiedzą zapaleni gracze. Możliwości jego wykorzystania może być zapewne więcej, ale z ich odkrywaniem warto nieco przystopować. Zbyt długie przesiadywanie przed komputerem nie jest bowiem korzystne dla naszego zdrowia. W związku z tym prace, czy też granie w gry zdecydowanie warto ograniczać. Jeżeli jednak nie chcemy tego robić, lub nie możemy, powinniśmy pamiętać o prawidłowej postawie. Jakie są zasady prawidłowego siedzenia przy komputerze?

Podstawowe kroki do właściwej postawy

Długie przesiadywanie może mieć bardzo negatywny wpływ na nasz kręgosłup, który wymaga ruchu. Aby ograniczyć ten wpływ należy pamiętać o prawidłowym siedzeniu, tak aby kręgosłup był możliwie jak najmniej obciążony. Po pierwsze powinniśmy tak ustawić krzesło, aby móc siedzieć w pozycji całkowicie wyprostowanej i lekko odchylonej do tyłu. Najlepiej zapewnioną nam ją profesjonalne fotele dla graczy, takie jak zamieszczone na witrynie https://pro-gamer.pl/fotele-materialowe/, które mogą być również wykorzystywane przez inne osoby. Sprawią one, że nasza pozycja będzie prawidłowa, a w dodatku ich charakterystyka zapewni nam wygodę. Oprócz tego należy pamiętać o tym, aby głowa była ustawiona swobodnie, bez skrępowania, pośladki wsunięte maksymalnie w głąb siedziska. Stop powinny mocno spoczywać na podłodze, a przedramiona być umieszczone na blacie. Odradza się krzyżowania nóg, a kąt zgięcia w stawie kolanowym powinien być zbliżony do kąta prostego. Jeżeli zapamiętamy te wskazówki, to z całą pewnością będziemy w stanie skutecznie zatroszczyć się o kręgosłup podczas korzystania z komputera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wyglądają zajęcia w szkole artystycznej?
Jak wyglądają zajęcia w szkole artystycznej?
Szkoły artystyczna są bardzo przyjaznymi miejscami, gdzie uczniowie mogą liczyć na wsparcie i duży rozwój. Szkoły artystyczne oferują szeroki zakres […]
Ostatnie wpisy