Jak dbać o włosy farbowane, by długo trzymały kolor?

Istnieje spora grupa kobiet, które regularnie farbują włosy w salonie fryzjerskim lub w domowym zaciszu. Niestety nałożony kolor ma tendencję do blaknięcia w miarę upływu czasu, dlatego warto stosować konkretne metody, aby w znacznym stopniu zwiększyć jego żywotność. W przypadku jasnych fryzur podstawą pielęgnacji jest specjalistyczny szampon do włosów blond, zawierający liczne składniki utrwalające. Sprawi on, że pasma będą idealnie nasycone i lśniące, a na dodatek w pełni zdrowe.

Odpowiednie kosmetyki to nie wszystko

W przypadku włosów farbowanych kluczowe znaczenie ma stosowanie dedykowanych produktów kosmetycznych w postaci szamponu, odżywki oraz maski – koniecznie wzmacniających łuskę, nawilżających i regenerujących od środka, a także przedłużających trwałość koloru. Oprócz tego zaleca się używanie mgiełki ochronnej z filtrem UV i witaminami (A, E, F), która świetnie zabezpieczy kosmyki przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Kolejnym wartościowym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety produktów poprawiających wygląd i blask włosów. Mowa tutaj m.in. o cytrynie, ciemnozielonych warzywach (brokuły, szpinak itp.), jajach kurzych, mięsie drobiowym, przetworach mlecznych z niską zawartością tłuszczu, orzechach i owocach. Dodatkowo należy pić każdego dnia minimum dwa litry wody i co jakiś czas herbatki oczyszczające.

Warto też systematyczne nakładać na włosy naturalną maseczkę z awokado, śmietany i majonezu, myć głowę wyłącznie letnią wodą i spłukiwanie zimną, zrezygnować z gorącego strumienia powietrza podczas suszenia (prostownica i lokówka niszczą kolor włosów) oraz cotygodniowo olejować włosy z zastosowaniem oleju kokosowego, arganowego bądź migdałowego.

7 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 1 =