Jak można wykorzystać wodę deszczową?

Jak można wykorzystać wodę deszczową?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Przeciętna, czteroosobowa rodzina zużywa każdego roku nawet do 200 m3 wody, co generuje całkiem spore koszty. W celu znacznego ich zminimalizowania warto zamontować obok domu specjalny zbiornik na deszczówkę, który pozwoli pozyskiwać wodę całkowicie za darmo z opadów atmosferycznych. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzi się model betonowy wyposażony w filtr, syfon i centralkę sterującą. Zamówimy go m.in. u tego producenta http://szamba-betonowe-360.pl.

Aspekt ekonomiczny to ważny argument

Wodę deszczową można z powodzeniem wykorzystać przede wszystkim do spłukiwania muszli klozetowej i prania odzieży. W tym drugim przypadku zyskujemy niebagatelną korzyść w postaci mniejszego zużycia detergentów (nawet o około 50%) oraz braku nieestetycznego kamienia na podzespołach pralki. Deszczówka idealnie nadaje się ponadto do podlewania roślin w ogrodzie i na działce, nawadniania krajobrazu, czyszczenia tarasu, zmywania naczyń kuchennych, kąpania psa, a także mycia włosów, rąk, okien, sprzętów i mebli ogrodowych oraz samochodu osobowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pellet – co warto wiedzieć?
Pellet – co warto wiedzieć?
Co to jest? Pellety to rodzaj sprasowanych trocin, które są wykorzystywane jako paliwo. Mają taką samą konsystencję jak zrębki drzewne […]
Ostatnie wpisy