Jak niewidomi radzą sobie na drodze? Tego się nie spodziewałeś!

Jak niewidomi radzą sobie na drodze? Tego się nie spodziewałeś!
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome korzystają z różnych technik poruszania się. Mogą chodzić z laską, która pomaga im wykrywać obiekty poprzez stukanie w ziemię przed nimi. Osoby korzystające z laski mogą również wykorzystywać swój zmysł słuchu do lokalizowania przeszkód na swojej drodze. Jeśli nie widzą wystarczająco dobrze, aby bezpiecznie się poruszać, mogą poprosić kogoś innego o poprowadzenie ich przez drogę.

Co czują osoby niewidome?

Osoby całkowicie niewidome nie są w stanie odbierać żadnego światła. Osoby słabo widzące mogą czasami widzieć niektóre rzeczy, ale nie inne. Termin „niewidomy” odnosi się do utraty wzroku, która nie może być skorygowana za pomocą okularów lub kontaktów. Niektóre osoby, które straciły wzrok, odzyskały go dzięki operacji lub innym zabiegom. Kiedy osoba jest niewidoma, polega na swoich innych zmysłach, aby się poruszać. Może używać słuchu i dotyku, aby powiedzieć, gdzie znajdują się przedmioty w jej otoczeniu. Mają również rozwinięty zmysł węchu, który może pomóc im w wykryciu niebezpieczeństw, takich jak dym lub wycieki gazu.

Czy niewidomi wszędzie chodzą z psem przewodnikiem?

Tak, osoby niewidome często chodzą wszędzie z psem przewodnikiem. Psy są specjalnie wyszkolone, aby pomagać osobie niewidomej, prowadząc ją wokół przeszkód takich jak krawężniki i pomagając jej bezpiecznie przechodzić przez ulice. Pomagają również swoim właścicielom znaleźć takie rzeczy jak klamki, włączniki światła i inne przedmioty, które mogą być dla nich trudne do zlokalizowania na własną rękę. Niewidomi często korzystają również z technologii ze strony http://sklep.altix.pl/pl/navieye-nawigacja-dla-niewidomych, która pomaga im w przemieszczaniu się.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy każdy może uprawiać sport? Niestety nie
Czy każdy może uprawiać sport? Niestety nie
Sport to świetny sposób na zachowanie zdrowia i kondycji, ale tylko wtedy, gdy jesteś w stanie w nich uczestniczyć. Dla […]
Ostatnie wpisy