Jak nowym produktem przyciągnąć uwagę?

Jak nowym produktem przyciągnąć uwagę?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wprowadzanie na rynek nowego produktu nigdy nie jest prostym zadaniem. Wydajemy mnóstwo pieniędzy na marketing, nie mając pewności, co do finalnego efektu. To trochę przypomina spacer przez ciemny las w gęstej mgle – nigdy nie wiemy, co za chwilę nas spotka i czy poczyniony przez nas krok nie będzie krokiem w przepaść.

Marketing nowego produktu wcale nie musi być jednak tak straszny, jeśli będziemy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim trzeba sprawić, by nasz nowy produkt od razu zapadł konsumentom w pamięć.

W tym celu musimy oczywiście uruchomić kampanię w social media i przeznaczyć na nią dość duże środki. Żeby jednak nie były one zmarnowane, musimy nadać naszemu produktowi wyjątkowego charakteru, zanim jeszcze zdąży wejść na rynek.

Odpowiednie opakowanie to podstawa

Podstawą budowy całej marki nowego projektu, jest zaprojektowanie dla niego odpowiedniego opakowania. Producent etykiet powinien wykonać dla nas opakowanie posiadające własny wzór naklejek. W tym celu musimy wynająć profesjonalnego grafika – takiego, do którego mamy pewność, że zaprojektuje je dobrze.

Opakowanie musi nie tylko zapadać w pamięć, ale i być spójne z tym, co produkt sobą reprezentuje. Jeżeli ma być to linia dla klientów premium – postawmy na ciemne odcienie – dobrze sprawdzą się szarość, czy czerń, ponieważ kojarzą się one z luksusem.

Jeżeli nasz produkt nosi cechy ekologiczne – jego naklejki powinny zawierać kolory zielone, które świetnie współgrają z propagowaniem mody na ekologię i zdrowy tryb życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety, które ucieszą każdego zwierzaka
Gadżety, które ucieszą każdego zwierzaka
Pieskie życie? Ależ skąd! Posiadając psa, powinno się zapewnić mu ruch, dobrej jakości jedzenie oraz wypoczynek. Będąc na świeżym powietrzu, […]
Ostatnie wpisy