Jak obchodzić dzień papieski?

Jak obchodzić dzień papieski?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obchodzony co roku dzień papieski to ważne wydarzenie w środowiskach religijnych. Zapowiedziane na 2020 r. XX już obchody tego święta to jednocześnie 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. W kościołach w całej Polsce październik kojarzony jest z pontyfikatem papieża rodaka, a dzień ten ma wymiar nie tylko duchowy, ale tez charytatywny, kulturowy i intelektualny. 

Dzień papieski w polskim kościele

Przypadająca na niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża uroczystość, to dla społeczności katolickiej okazja do zapoznania się z nauczaniem Jana Pawła II i dołożenia swojej cegiełki do tegoż dzieła. Powiewająca z masztów żółto-biała flaga papieska to nieodzowny element tego dnia. W tym czasie organizowane są zbiórki charytatywne na stypendia dla najzdolniejszych podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wiele parafii wystawia przedstawienia teatralne związane z papieskim dorobkiem, przygotowywane są też panele dyskusyjne i konferencje dla wiernych pragnących aktywnie wziąć udział w tym dniu.

Osobiste uczestnictwo w dniu papieskim

Wyrazem osobistego uczestnictwa w obchodach tego święta jest przede wszystkim modlitwa za wstawiennictwem Jana Pawła II. Każdy kto chce uczcić ten dzień przez wywieszenie chorągwi papieskiej może skorzystać z oferty sklepów produkujących flagi firmowe, które mają w asortymencie również symbole papieskie. Warto także wziąć udział w lokalnych przedsięwzięciach organizowanych przez wspólnotę – to doskonała okazja do pogłębienia wiary i świadomości o nauce papieża polaka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą?
Jak odpowiednio zabezpieczyć swój pojazd przed kradzieżą?
Istnieje wiele sposobów, aby chronić swój samochód przed kradzieżą. Najlepszym sposobem jest nigdy nie pozostawiać samochodu uruchomionego bez nadzoru, ale […]
Ostatnie wpisy