Jak obchodzić dzień papieski?

Jak obchodzić dzień papieski?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obchodzony co roku dzień papieski to ważne wydarzenie w środowiskach religijnych. Zapowiedziane na 2020 r. XX już obchody tego święta to jednocześnie 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. W kościołach w całej Polsce październik kojarzony jest z pontyfikatem papieża rodaka, a dzień ten ma wymiar nie tylko duchowy, ale tez charytatywny, kulturowy i intelektualny. 

Dzień papieski w polskim kościele

Przypadająca na niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża uroczystość, to dla społeczności katolickiej okazja do zapoznania się z nauczaniem Jana Pawła II i dołożenia swojej cegiełki do tegoż dzieła. Powiewająca z masztów żółto-biała flaga papieska to nieodzowny element tego dnia. W tym czasie organizowane są zbiórki charytatywne na stypendia dla najzdolniejszych podopiecznych Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wiele parafii wystawia przedstawienia teatralne związane z papieskim dorobkiem, przygotowywane są też panele dyskusyjne i konferencje dla wiernych pragnących aktywnie wziąć udział w tym dniu.

Osobiste uczestnictwo w dniu papieskim

Wyrazem osobistego uczestnictwa w obchodach tego święta jest przede wszystkim modlitwa za wstawiennictwem Jana Pawła II. Każdy kto chce uczcić ten dzień przez wywieszenie chorągwi papieskiej może skorzystać z oferty sklepów produkujących flagi firmowe, które mają w asortymencie również symbole papieskie. Warto także wziąć udział w lokalnych przedsięwzięciach organizowanych przez wspólnotę – to doskonała okazja do pogłębienia wiary i świadomości o nauce papieża polaka. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble zakupić do pałacu lub dworku?
Urządzenie domu lub mieszkania w stylu dworskim albo pałacowym to nie lada wyzwanie. W aranżacji takich wnętrz warto być uważnym […]
Ostatnie wpisy