Jak odpowiednio dobrać długość deski snowboardowej?

Jak odpowiednio dobrać długość deski snowboardowej?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aktywność fizyczna ma swoje różne oblicza, a do uprawiania sportu nie potrafi zniechęcić nawet zima. Istnieje wiele dyscyplin, które z powodzeniem można uprawiać właśnie podczas tej pory roku. Jedną z nich jest snowboarding, który obok narciarstwa stanowi jedną z najczęściej wybieranych form aktywności na stokach. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę z tym sportem konieczne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Podstawą będzie oczywiście deska, którą najpierw musimy odpowiednio dobrać. Jak to zrobić?

Snowboarding – jak dobrać deskę dla siebie?

Deskę snowboardową dobiera się na podstawie indywidualnych gabarytów, a więc wzrostu, wagi i rozmiaru buta. Zatem przed udaniem się do stacjonarnego sklepu sportowego lub odwiedzeniem stron sprzedawców internetowych, takich jak przykładowo https://snowboard.distrikt.pl/, powinniśmy dokładnie się zmierzyć. Długość samej deski musimy dostosować do otrzymanych wyników. Pomogą nam w tym specjalne tabele udostępniane przez producentów w internecie. W razie ich braku, możemy skorzystać z usług specjalistów sprzedających sprzęt. Na dobór długości deski może mieć również wpływ styl jazdy, a także stopień zaawansowania potencjalnego użytkownika. W przypadku osób początkujących lepiej jest wybierać nieco krótsze egzemplarze. Umożliwią one lepszą kontrolę w czasie zjazdu, a tym samym pozwolą szybciej rozwinąć umiejętności. Oprócz długości, ważna jest również szerokość. Powinna ona być dobrana w taki sposób, aby czubki butów nie wystawały poza deskę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć ogród w stylu angielskim?
Jak stworzyć ogród w stylu angielskim?
Ogrody w stylu angielskim charakteryzują się dużą naturalnością. Całość ma sprawiać wrażenie gąszczu, plątaniny roślin, które żyją własnym życiem. Aby […]
Ostatnie wpisy