Jak odzyskuje się należności?

Polscy przedsiębiorcy i nie tylko często muszą zmagać się z nieuczciwymi kontrahentami. Po wystawieniu faktury za usługę, muszą oni zapłacić od niej podatek, nawet jeśli rachunek nie został opłacony. Z tego powodu wiele firm znajduje się na skraju bankructwa, traci ciągłość finansową i zaczyna się zadłużać. W sytuacji, kiedy zmagamy się z nieuczciwymi kontrahentami można na szczęście znaleźć pomoc.

Jak domagać się zwrotu pieniędzy?

Osobom zmagającym się z takimi kłopotami przydatna będzie firma windykacyjna w Poznaniu, zajmująca się ściąganiem należności. Ogromna zaletą tego typu usług jest minimum formalności – wystarczy przekazać firmie sprawę oraz dane nieuczciwego kontrahenta a specjaliści zajmą się całą resztą. Jest to znacznie lepsza alternatywa niż ściąganie długów na własną rękę. W takiej sytuacji musielibyśmy rozpocząć procedurę windykacyjna w urzędzie komornika, a jest to sprawa bardzo skomplikowana i długotrwała.

Doba firma windykacyjna gwarantuje swoim klientom ekspresowy zwrot długów, pobierając tylko prowizję od swojej usługi. Specjaliści samodzielnie zgłaszają się do komornika, my jednak nie musimy czekać na jego ustalenia, pieniądze otrzymujemy od razu. Dzieje się tak dlatego, że od momentu podpisania umowy z firmą windykacyjna, to ona staje się właścicielem długów naszego kontrahenta. W zależności od firmy, na którą się zdecydujemy, prowizja od usługi może się różnić. Dlatego przed podpisaniem umowy o przekazanie długów warto porównać ze sobą kilka ofert.

2 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =