Jak ozdobić ściany w dziecięcym pokoju?

Jak ozdobić ściany w dziecięcym pokoju?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokój dziecka to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Służy bowiem maluchowi do nauki, kreatywnej zabawy oraz komfortowego wypoczynku. Z tego powodu powinniśmy zadbać nie tylko o umieszczenie tam ergonomicznych mebli, ale również licznych elementów dekoracyjnych. Właściwego ozdobienia wymagają przede wszystkim ściany, które w ogromnej mierze wpływają na aranżację całego wnętrza. W niniejszym artykule zostanie przedstawionych kilka pomysłów na znaczne uatrakcyjnienie tych powierzchni.

Przyda się z pewnością odrobina kreatywności

Najprostszym sposobem na udekorowanie ścian jest wyłożenie ich przestrzenną fototapetą 3D ukazującą np. ulubione postaci z bajek lub zapierający dech w piersiach krajobraz. Znakomicie sprawdzą się też specjalne naklejki do pokoju dziecięcego, pozwalające na ozdobienie wybranej powierzchni bez konieczności jej całościowego zamalowywania. Mogą to być różnorodne kwiaty, słoneczka, samochody, superbohaterowie czy gwiazdki. Na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych wzorów o zróżnicowanym rozmiarze, więc bez problemu dopasujemy je do metrażu pokoju, a także zainteresowań malucha. 

Inne warte rozważenia pomysły to:

– pomalowanie ścian farbą tablicową dającą dziecku możliwość kreatywnego rysowania i mazania

– powieszenie prac plastycznych malucha oprawionych w antyramy

– zamontowanie tapicerowanych paneli charakteryzujących się dużą miękkością i atrakcyjnym wyglądem (o właściwościach tłumiących hałasy)

– zawieszenie na haczykach pojedynczych ozdób w formie girlandów, lampionów czy kolorowych liter wykonanych z pluszu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zlokalizować wodę na działce?
Jak zlokalizować wodę na działce?
Niezależne źródło wody w miejscu zamieszkania to duże udogodnienie. Jest tak z wielu względów. Własna studnia wpływa na mniejsze rachunki, […]
Ostatnie wpisy