Jak poprawnie stosować akryl do paznokci?

Jak poprawnie stosować akryl do paznokci?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Paznokcie akrylowe to naturalne paznokcie przedłużone za pomocą utwardzonego akrylu. Akryl w proszku do paznokci, to specyfik, który samoistnie się utwardza. Dzięki temu używając go, mamy możliwość wymodelowania naszych paznokci i nadania im pożądanego przez nas kształtu. Warto wspomnieć, że wspomniany akryl jest niezwykle trwały i mocny. Z tego względu poleca się go osobom, które posiadają cienkie lub łamliwe paznokcie, a jego dodatkową zaletą jest również możliwość szybkiego usunięcia. Wadą zaś często nieprzyjemny zapach akrylu. Aby jednak ta metoda stylizacji była bezpieczna i dobrze sprawdzała się w swojej roli, musi być właściwie stosowana.

Jak prawidłowo wykonywać akrylowy manicure ?

Przede wszystkim, na samym początku należy dokładnie zdezynfekować dłonie. Następnie tak jak w przypadku zwykłego malowania paznokci lakierem, należy zmatowić delikatnie ich płytkę, a także odsunąć lub usunąć skórki. Po tych czynnościach, wykonanych bardzo dokładnie i precyzyjnie, paznokcie trzeba odtłuścić. Do tego celu można użyć chociażby cleaner. Później następuje dopasowanie tipsów do naturalnych paznokci. Trzeba przykleić je mniej więcej do połowy naturalnej płytki, pamiętając o tym, aby boki sztucznych paznokci idealnie pasowały do tych naturalnych. Tak przyklejone tipsy poddaje się piłowaniu oraz skracaniu przy pomocy akcesoriów kosmetycznych. PO wykonaniu tych czynności, na płytkę naturalnego paznokcia nanosi się tzw. primerę. Jest to specjalny kwas, który dzięki swojemu działaniu zabezpiecza paznokieć przed dostaniem się na niego bakterii. Następnie do akcji wkraczają już sam akryl i liquid, czyli podkład pod akryl. Umieścić należy je w dwóch osobnych naczyniach. Najpierw pędzelek do manicure zanurza się w liquidzie, a następnie w proszku akrylowym. Tak przygotowaną mieszankę należy umieścić na środku tipsa i równomiernie rozprowadzić. Po utwardzeniu się tak nałożonego akrylu, paznokcie można spiłować nadając im pożądany kształt, a później nałożyć na nie lakier.

Artykuł napisany we współpracy z Blue Star Beauty – akcesoria fryzjersko kosmetyczne.

Szukasz profesjonalnego żelu do włosów? Sprawdź ofertę sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsze współcześnie lampy – co powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym domu?
Najmodniejsze współcześnie lampy – co powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym domu?
Nowatorskie rozwiązania aranżacyjne inspirują do projektowania niepowtarzalnych wnętrz, dostosowanych do oczekiwań użytkowników. W asortymencie oferowane są produkty w różnych stylach […]
Ostatnie wpisy