Jak prać i prasować odzież z nadrukiem?

Jak prać i prasować odzież z nadrukiem?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W szafie każdego człowieka znajdują się takie elementy garderoby, które wymagają specjalnego traktowania. Doskonałym przykładem jest odzież z nadrukiem w postaci t-shirtów, bluz czy koszul z długim rękawem. Jeśli nie zadbamy o nie właściwie w trakcie prania i suszenia, wówczas materiał może się skurczyć lub wyblaknąć, a ozdobne aplikacje ulec rozkruszeniu, ewentualnie pomarszczeniu. Dotyczy to zwłaszcza delikatnych wyrobów, takich jak choćby szale, chusty i bandany z nadrukiem.

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do wieloletniego użytkowania

Najwięcej istotnych informacji dotyczących pielęgnacji odzieży dostarcza nam zawsze metka, którą warto uważnie przeanalizować. Ukazane na niej symbole to zalecenia producenta – stosując się do nich możemy być niemal pewni, że ochronimy naszą koszulkę lub bluzę z nadrukiem przed zniszczeniem. Zazwyczaj tego typu produkty wymagają prania ręcznego, ewentualnie w nowoczesnej pralce wyposażonej w program do delikatnych materiałów. Pamiętajmy, że konieczne jest zawsze odwrócenie ubrania na lewą stronę, bo dzięki temu znacznie przedłużymy żywotność nadruku. Jeśli chodzi o temperaturę wody, to nie może ona przekraczać 40 stopni Celsjusza.

Na szczęście współczesne proszki i płyny bez trudu poradzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami w letniej, a nawet całkiem zimnej wodzie. Nie wolno natomiast pod żadnym pozorem stosować odplamiaczy ani wybielaczy, gdyż są to tak mocne środki, że na pewno zniszczą nadruk. Suszenie nie powinno się odbywać w bębnie pralki – w tym przypadku zalecane jest, aby odzież samoczynnie ociekła z wody.

Powieśmy ją w zacienionym miejscu, tak aby słońce ani nadmierne ciepło nie wpłynęło na zmianę kształtu czy koloru tkaniny, a nadruk nie uległ pokruszeniu. Takie środki ostrożności są niezbędne szczególnie przy bluzach dziecięcych z nadrukiem, odznaczających się wyjątkowo dużą delikatnością. Temperatura ma też duże znaczenie w trakcie prasowania – nie może być wyższa niż 150 stopni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląd zewnętrzny wpływa na relacje z ludźmi?
Jak wygląd zewnętrzny wpływa na relacje z ludźmi?
Zadbany na co dzień wygląd wpływa na dobre samopoczucie i dodaje pewności siebie. Własny wizerunek można kształtować zgodnie z indywidualnymi […]
Ostatnie wpisy