Jak prawidłowo czyścić okna by nie pozostawiały smug?

Jak prawidłowo czyścić okna by nie pozostawiały smug?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Powyższe pytanie spędza sen z powiek wielu osób. Każdy z nas chociaż raz zastanawiał się nad faktem, co zrobić, by umyć okna łatwo, szybko i przyjemnie przy jednoczesnym braku smug. Czy jest to możliwe? Odpowiedź brzmi jednoznacznie: tak. Dzisiejsze innowacje zmuszają kolejno firmy do powstawania akcesoriów, które ułatwią nam życie. Różnego rodzaju akcesoria do sprzątania idą w parze wraz z tymi trendami, oferując szeroką gamę artykułów do sprzątania.

Co będzie nam potrzebne?

Aby umyć okna nie pozostawiając smug potrzebujemy przede wszystkim odpowiedniej pogody. Okna powinny być myte w dzień: bezdeszczowy, pochmurny lub słoneczny z zastrzeżeniem tego, że słońce nie pada bezpośrednio na umyte okna. Drugim niezbędnym elementem jest płyn do mycia okien. Na obecnym rynku mamy szeroki wachlarz płynów. Może być to dedykowany płyn do mycia okien z alkoholem, płyn do mycia okien ekologiczny, płyn do mycia naczyń czy ocet. Jednak najważniejszym elementem mycia okien są akcesoria wykorzystywane do tej czynności. Idealnym połączeniem jest myjka ze spryskiwaczem wraz ze ściągaczką wody oraz mikrofibrą. Ściągaczka do wody, dzięki elastycznej gumie, którą posiada, dokładnie zbiera krople wody wraz ze wszystkimi zanieczyszczeniami powstałymi na szybie. Dzięki czemu kolejny etap przebiega szybciej i sprawniej. Mikrofibra zaś to delikatna tkanina poliestrowa. Posiada bardzo dużą przyczepność i chłonność wody, dzięki czemu idealnie nadaje się do mycia okien. Zbierze pozostałości wody i wszelkich zabrudzeń. Okna umyte w ten sposób powinny pięknie lśnić bez żadnych smug. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ozdobić ściany w dziecięcym pokoju?
Pokój dziecka to wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Służy bowiem maluchowi do nauki, kreatywnej zabawy oraz komfortowego wypoczynku. Z tego […]
Ostatnie wpisy