Jak przewozić towary o dużych gabarytach?

Jak przewozić towary o dużych gabarytach?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Towary wielkogabarytowe to specjalnego rodzaju ładunki, która specyfika wymusza użycia specjalnych środków. Bez dodatkowych zabezpieczeń i zaawansowanego sprzętu ich przewóz może być niebezpieczny. Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby przewozić takie towary? 

Czym przewozić towary o dużych gabarytach?  

Towary wielkogabarytowe dotyczą najczęściej pojazdów, maszyn budowlanych, konstrukcji stalowych lub części przemysłowych. W niektórych wypadach dochodzi nawet do przewozu części budynku czy elementów konstrukcyjnych budynków. Przesyłki niestandardowe tego typu wymagają użycia specjalnych pojazdów, ze względu na niebezpieczeństwo związane np. z jego ciężarem. Wymaga to ciężarówki o odpowiedniej wielkości, dużej mocy, która posiada najnowocześniejsze formy zabezpieczeń. 

Dodatkowe zabezpieczenia

Towar wielkogabarytowy musi być tak zabezpieczony, żeby nie miał możliwości poruszania się wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Najlepiej, gdy jest powiązany specjalnymi pasami, które dociskają do podłogi. Jest to przydatne zwłaszcza na zakrętach, gdzie przy dużej szybkości może dojść do stoczenia towaru. Załadunkiem powinien zająć się specjalista, a kierowca powinien mieć odpowiednie uprawnienia, a także nie powinien spieszyć się z załadunkiem. Dobrze, gdy pojazd ma funkcję obniżania ładunku, co ułatwi jego ładunek i rozładunek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezbędne elementy wyposażenie placu budowy
Niezbędne elementy wyposażenie placu budowy
Każda budowa, niezależnie czy małego domu, czy wielokondygnacyjnego biurowca, to ogromne wyzwanie logistyczne. Inwestor musi nie tylko zastanowić się nad […]
Ostatnie wpisy