Jak samodzielnie zamontować przewody w domu?

Samodzielny montaż przewodów w domu jest zadaniem, do którego trzeba się właściwie przygotować i zaopatrzyć w niezbędne narzędzia i materiały. Potrzebny jest również plan całej instalacji, która będzie zawierać wszystkie najważniejsze elementy. Powinno być na nim uwzględnione rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, ilość kabli, umiejscowienie rozdzielni elektrycznej. Taki plan to jeden z podstawowych elementów dokumentacji budowlanej. Może być on w miarę możliwości modyfikowany pod indywidualne potrzeby.

Plan prac przy instalacji elektrycznej

Po przygotowaniu dokładnego rozmieszczenia całej instalacji przychodzi czas na rozpoczęcie prac montażowych. Aby rozmieścić kable po całym domu konieczne jest wywiercenie otworów i przygotowanie bruzd w ścianach, w których umieszczone będą kable. W miejscach, w których mogą one zostać zniszczone przez np. ostre i nierówne brzegi materiału warto zamontować specjalne przepusty. Można je znaleźć na stronie https://www.bhjanecki.pl/przepust-przelotka-fi-30-1-mm-sr-wiazki-23-8-mm-202037-p-262.html.

Kolejnym krokiem jest zamontowanie puszek elektrycznych w przygotowanych do tego miejscach. Przed zamknięciem każdej puszki z przewodami trzeba je dokładnie sprawdzić, czy nie są uszkodzone. Ostatnim krokiem przygotowania instalacji jest montaż gniazdek i włączników. Podczas tych prac powinna być zachowana odpowiednia odległość zależna od lokalizacji i przeznaczenia montowanego osprzętu. Prawidłowo poprowadzona instalacja nie powinna sprawiać problemów w przyszłości. 

 

1 rok temu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 11 =