Jak sprawdzić dobre działanie układu kierowniczego w aucie?

Jak sprawdzić dobre działanie układu kierowniczego w aucie?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ kierowniczy w aucie należy do grupy najważniejszych elementów w aucie i jego prawidłowe działanie odpowiada za nasze bezpieczeństwo. Równocześnie ulega on bardzo często awariom i uszkodzeniom. Odpowiadają za to, między innymi, nieregularne kontrole pojazdu, zbyt ostra i rwana jazda, nierówności i dziury na drodze, a nawet warunki atmosferyczne (częste zmiany terenu). Jak uchronić się przed jego zbyt szybkim wyeksploatowaniem?

Jak rozpoznać awarię układu kierowniczego?

W momencie, gdy wyczuwamy drgania na kierownicy podczas poruszania się z małymi prędkościami lub na postoju jest to znak, iż mogło zostać coś uszkodzone (zazwyczaj jest to zapowietrzenie układu wspomagania). Z kolei, gdy drgania występują i przy małych, i przy dużych prędkościach problem może być dużo większy, gdyż związany z zawieszeniem samochodu. Dlatego też, obowiązkowe powinno być sprawdzenie geometrii kół po każdej naprawie lub wymianie jednego z produktów układu kierowniczego.

Prawidłowe działanie układu kierowniczego w aucie najlepiej jest sprawdzić u zawodowego mechanika. Do jednych z częściej uszkodzonych części w takich wypadkach trzeba zaliczyć sworzeń wahacza astra g – nie jest to element szczególnie drogi, ale im szybciej go wymienimy, tym lepiej. Z kolei łącznik stabilizatora fabia odpowiada za to, aby każde z kół pojazdu przylegało do powierzchni podczas pokonywania zakrętów. Jest to więc część niezwykle istotna dla nas, pasażerów oraz innych użytkowników ruchu i mocno dbająca o bezpieczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Usługi rzeczoznawcy samochodowego – ile trzeba zapłacić?
Usługi rzeczoznawcy samochodowego – ile trzeba zapłacić?
Z usług rzeczoznawcy samochodowego zwykle korzystają ubezpieczyciele. Jego głównym zadaniem jest bowiem wycena napraw oraz określenie przyczyn powstania szkód na […]
Ostatnie wpisy