Jak stworzyć ogród w stylu angielskim?

Jak stworzyć ogród w stylu angielskim?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogrody w stylu angielskim charakteryzują się dużą naturalnością. Całość ma sprawiać wrażenie gąszczu, plątaniny roślin, które żyją własnym życiem. Aby urządzić ogród w takim stylu trzeba nie tyle pozwolić na całkowity brak kontroli, co umiejętnie pielęgnować kontrolowany chaos.

Aranżacja w naturalnych barwach

Dominujące kolory w takim ogrodzie to zieleń – traw, liści – oraz kwiatowa biel, czerwień, fiolet i róż. Z nimi mile współgra ciemnozielona toń niewielkich zbiorników wodnych i szarość kamiennych dodatków. Elementy dekoracyjne czy wypoczynkowe w naturalnych barwach – ławeczki, stoliki – umieszcza się pod drzewami lub w otoczeniu krzewów. Ich duży wybór ma w swoim asortymencie sklep Versanis. Istotnym jest zachowanie z jednej strony naturalnego wyglądu, a z drugiej swoistej harmonii.

Asymetria ogrodowa

Geometryczne kształty i proste alejki nie mają w ogrodzie angielskim racji bytu. Często spotykaną formą ogrodzenia są żywopłoty, których granice zacierają płożące się pod nimi rośliny. Ścieżki są kręte, nieregularne, obsadzone krzewami i kwiatami. Pośród tego artystycznego nieładu stoją niepozorne i nieprzesadnie ozdobne dekoracje ogrodowe – często z naturalnych tworzyw.

Roślinność w ogrodzie w angielskim

Dominującym elementem ogrodu są pnącza, które oplatają altany, ogrodzenia i pergole. Ponadto często spotykane są floksy, jaśminowce, berberysy, róże pnące, hibiskus. Nieregularnie wschodząca wonna lawenda, jaśminowce, urodziwe dzwonki, budleje, i niewielkie iglaki dopełniają całości. Rabaty powinny mieć kształt naturalny, nieregularny, daleki od geometrycznego ideału, za to roślinność powinna być sadzona piętrowo, co daje efekt wyjątkowej obfitości i bujności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria do kaligrafii
Pióra wieczne i kulkowe Kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania, która jeszcze w połowie XX wieku była przedmiotem obowiązkowym […]
Ostatnie wpisy