Jaki wpływ na utrzymanie ciepła w domu ma szczelność okien?

Jaki wpływ na utrzymanie ciepła w domu ma szczelność okien?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na ekonomię budowy, jak i mieszkania są okna. Okazuje się, że szczelne, czyli w rzeczywistości energooszczędne modele mogą znacznie obniżyć straty ciepła i wydatki związane z ogrzewaniem budynku. W związku z tym należy wybierać okna wysokiej jakości spełniające określone kryteria. Szeroki wybór tego rodzaju oferty znajdziemy na stronie internetowej http://www.erka-systemy.pl/strona/OKNA/OKNA-PCV.

W jaki sposób zbudowane jest okno energooszczędne?

Podstawowymi elementami konstrukcji okna energooszczędnego jest kilka części. Wśród nich profile, w których izolacyjność cieplna Uf nie powinna być większa niż 1,1 W/(m2·K). Szyby, najlepiej sprawdzają się zespolone z potrójnym oszkleniem wypełnionym gazem szlachetnym. Wartość przenikalności cieplnej Ug nie powinna być wyższa niż 0,7 W/(m2·K). Co więcej, po wewnętrznej i zewnętrznej stronie pakietu szybowego może znajdować się dodatkowo szyba niskoemisyjna pokryta niezauważalną powłoką tlenków metali szlachetnych odbijających ciepło do środka domu. Ostatnim elementem jest ramka dystansowa, która powinna być wykonana ze stali szlachetnej lub z tworzywa sztucznego, co gwarantuje jej właściwe funkcje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie meble wybrać do łazienki i na co zwrócić uwagę?
Jakie meble wybrać do łazienki i na co zwrócić uwagę?
Każde pomieszczenie w domu może być zaprojektowane w atrakcyjnym stylu. Producenci wyposażenia wnętrz proponują coraz to nowsze rozwiązania, które odpowiadają […]
Ostatnie wpisy