Jak ubierać niemowlaka wiosną?

Jak ubierać niemowlaka wiosną?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosenna pogoda to wyzwanie dla młodej mamy. Z jednej strony nie należy przegrzewać dziecka, co może doprowadzić do spocenia, a potem przewiania, z drugiej nie może być mu za zimno. Jednocześnie strój powinien być wygodny i komfortowy dla maleństwa, a także szybki w zakładaniu. Nic dziwnego, że nieodmiennie od lat popularnością cieszą się pajacyki welurowe.

Jak ubierać niemowlaka wiosną?

Wiosną należy ubrać dziecko stosownie do pogody. W chłodniejsze dni sprawdzi się bawełniane body, pajacyk welurowy oraz kombinezon, czapka, rękawiczki i buciki. Jeśli niemowlę na spacerze śpi, może przydać się dodatkowy kocyk. Gdy niemowlę jest w ruchu, można zrezygnować z wierzchniej warstwy ubrania. Jak przekonać się, czy dziecku nie jest za gorąco? Wystarczy dotknąć jego karku, jeśli jest spocony, to ubraliśmy dziecko za ciepło. Wiosną sprawdzi się także bluza z kapturem rozpinana na suwak, kurteczka przeciwdeszczowa i kalosze.

Oczywiście strojem można podkreślać płeć niemowlaka, kupując różowe pajacyki z weluru dla dziewczynki i niebieskie dla chłopca. Dziewczynce można kupić też sukienkę, zwłaszcza gdy wybieramy się na rodzinną uroczystość. Jednak na co dzień sprawdzają się ubrania wygodne w zakładaniu i praktyczne. Niemowlę nieustannie się brudzi. Jednoczęściowe ubranka dla niemowląt umożliwiają szybkie przebieranie malucha. Ważne jest też wygodne przewijanie i body oraz pajacyki zapinane na zatrzaski. To sprawdzone rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w żadnej wyprawce. Unikajmy ubierania niemowlaka jak małego dorosłego. Na to jeszcze przyjdzie czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawnie i w sposób uporządkowany prowadzić gabinet lekarski?
Gabinety lekarskie i inne placówki medyczne to miejsca odwiedzane przez dużą liczbę ludzi, przede wszystkim pacjentów. Z tego względu ich […]
Ostatnie wpisy