Jak ubierać niemowlaka wiosną?

Wiosenna pogoda to wyzwanie dla młodej mamy. Z jednej strony nie należy przegrzewać dziecka, co może doprowadzić do spocenia, a potem przewiania, z drugiej nie może być mu za zimno. Jednocześnie strój powinien być wygodny i komfortowy dla maleństwa, a także szybki w zakładaniu. Nic dziwnego, że nieodmiennie od lat popularnością cieszą się pajacyki welurowe.

Jak ubierać niemowlaka wiosną?

Wiosną należy ubrać dziecko stosownie do pogody. W chłodniejsze dni sprawdzi się bawełniane body, pajacyk welurowy oraz kombinezon, czapka, rękawiczki i buciki. Jeśli niemowlę na spacerze śpi, może przydać się dodatkowy kocyk. Gdy niemowlę jest w ruchu, można zrezygnować z wierzchniej warstwy ubrania. Jak przekonać się, czy dziecku nie jest za gorąco? Wystarczy dotknąć jego karku, jeśli jest spocony, to ubraliśmy dziecko za ciepło. Wiosną sprawdzi się także bluza z kapturem rozpinana na suwak, kurteczka przeciwdeszczowa i kalosze.

Oczywiście strojem można podkreślać płeć niemowlaka, kupując różowe pajacyki z weluru dla dziewczynki i niebieskie dla chłopca. Dziewczynce można kupić też sukienkę, zwłaszcza gdy wybieramy się na rodzinną uroczystość. Jednak na co dzień sprawdzają się ubrania wygodne w zakładaniu i praktyczne. Niemowlę nieustannie się brudzi. Jednoczęściowe ubranka dla niemowląt umożliwiają szybkie przebieranie malucha. Ważne jest też wygodne przewijanie i body oraz pajacyki zapinane na zatrzaski. To sprawdzone rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w żadnej wyprawce. Unikajmy ubierania niemowlaka jak małego dorosłego. Na to jeszcze przyjdzie czas.

11 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 7 =