Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach po nią zadzwonić?

Pomoc drogowa – w jakich sytuacjach po nią zadzwonić?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jeździsz samochodem, prawdopodobnie co jakiś czas napotkasz jakiś problem. Niektóre z tych problemów są drobne, ale inne mogą być dość poważne. Na szczęście istnieją usługi, które mogą Ci pomóc, jeśli utkniesz na drodze.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o pomocy drogowej:

Co to jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to usługa oferowana przez firmy ubezpieczeniowe lub wypożyczalnie samochodów, która zapewnia pomoc, gdy samochód się zepsuje, a Ty nie możesz go naprawić samodzielnie lub zawieźć do mechanika. Jest ona przydatna, gdy utkniemy na poboczu drogi, a w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby pomóc. Usługa obejmuje zazwyczaj holowanie i koszty pracy przy zmianie opon lub rozruchu akumulatora.

Jak to działa?

W większości przypadków wystarczy zadzwonić po pomoc przez telefon komórkowy i poczekać na operatora, który wyśle kogoś do pomocy w ciągu 30 minut lub mniej (w zależności od tego, gdzie się znajdujesz). Operator poprosi o Twoją lokalizację, aby mógł wysłać holownik. Po przybyciu na miejsce operator wymieni przebitą oponę lub uruchomi akumulator, aby samochód znów zaczął działać.

Pomoc drogowa może być pomocna na wiele sposobów

– Jeśli Twoja opona się zniszczy i masz zapasową, ale nie masz podnośnika, ktoś wyjedzie i zmieni oponę za Ciebie. Jeśli nie masz zapasowej opony lub podnośnika, odholują Twój pojazd do pobliskiego warsztatu lub salonu, w którym te elementy są dostępne.

– Jeśli akumulator padnie, a w pobliżu nie ma nikogo z kablami, ktoś przyniesie je i uruchomi Twój samochód.

– Jeśli zabraknie Ci paliwa na poboczu drogi w środku pustkowia, ktoś przyniesie paliwo, abyś mógł znów ruszyć.

– Jeśli Twój pojazd zepsuje się daleko od domu i będzie wymagał naprawy, która wykracza poza Twoją wiedzę (lub budżet), ktoś odholuje go do warsztatu, gdzie będzie mógł zostać naprawiony prawidłowo – zazwyczaj bez żadnych opłat.

Jeśli masz jakiś problem z samochodem, to pomoc drogowa Oleśnica, jest miastem, gdzie nie zostaniesz bez pomocy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie badania najlepiej wykonać w prywatnej klinice?
Jakie badania najlepiej wykonać w prywatnej klinice?
W kraju funkcjonują nie tylko państwowe, ale także prywatne placówki medyczne. W zależności od sytuacji i potrzeb można zdecydować się […]
Ostatnie wpisy