Jak urządzić mieszkanie w estetyce retro?

Jak urządzić mieszkanie w estetyce retro?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W stylu retro prym wiodą przede wszystkim wzory i tapety. Szczególne znaczenie mają motywy geometryczne oraz te nawiązujące do natury. Istotnym elementem są też chromowane wstawki i uchwyty znajdujące się na meblach. Całość uzupełniają dodatki w oryginalnych kształtach oraz barwach.

O czym trzeba pamiętać?

W stylu retro kluczową rolę odgrywa odpowiednie wyposażenie. Właściwie dopasowane szafki, komody czy kanapy umożliwiają stworzenie wyjątkowej przestrzeni. Oprócz podstawowych elementów takich jak meble, znaczenie mają także dodatki, które decydują o klimatyczności wnętrza i jego dopasowaniu do konkretnego stylu. W związku z tym pomieszczenia stylizowane na starsze powinny być wzbogacone o właściwe oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem są stojące, klasyczne lampy przypominające lata PRL-u. Powinny być zatem wyposażone w metalowe lub plastikowe klosze. Lampy retro to również szeroki wybór kinkietów z miedzianymi i złotymi wstawkami. Poza oświetleniem znaczenie mają także dywany. Zwykle wybierane są miękkie ich wersje z geometrycznymi wzorami. W stylu retro mieszczą się przede wszystkim obszerne wersje z krótkim włosiem. Powodują, że wnętrze staje się wyraziste, ale również przytulne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Śledzenie to nie wszystko, czyli czym zajmują się prywatne biura detektywistyczne?
Śledzenie to nie wszystko, czyli czym zajmują się prywatne biura detektywistyczne?
Prywatny detektyw – zazwyczaj ten zawód kojarzy się ze śledzeniem. Podążanie za niewierną żoną, czy ujawnianie przestępstw to tematy, które […]
Ostatnie wpisy