Jak urządzić wygodny i przytulny salon?

Sercem każdego mieszkania i domu jest salon, czyli inaczej pokój dzienny. Zazwyczaj przeznacza się na niego najbardziej rozległe pomieszczenie, ponieważ służy do relaksu, oglądania telewizji oraz przyjmowania gości. Z tego powodu powinien być koniecznie zaaranżowany w sposób funkcjonalny, a jednocześnie maksymalnie przytulny i komfortowy. Istnieje kilka prostych zasad pozwalających na osiągnięcie tego celu.

Dobór odpowiednich mebli i oświetlenia to klucz do sukcesu

Urządzanie kameralnego salonu należy rozpocząć od ustalenia ogólnej kolorystyki. Doskonale sprawdzą się takie barwy, jak choćby ecru, odcienie żółci i beżu, purpura, oliwkowa zieleń czy jasny błękit. Dodatkowo można wprowadzić do wnętrza kilka bardziej wyrazistych akcentów – srebrnych, chromowanych lub złotych. Jeśli chodzi o wzornictwo, to godne polecenia są zwłaszcza motywy kwiatowe, koronkowe i kraciaste. 

Najważniejszą rolę w omawianym wnętrzu odgrywają jednak meble. Najlepiej postawić na konstrukcje o charakterze typowo wypoczynkowym. Zaliczamy do nich m.in. kanapę tapicerowaną naturalną skórą lub wysokiej jakości tkaniną (welurem, pluszem, aksamitem itp.), zestaw foteli z wygodnym zagłówkiem i podłokietnikami (alternatywę stanowią stylowe pufy), stolik kawowy z drewnianym blatem (osadzonym na solidnych, stalowych nogach), stolik RTV z licznymi schowkami oraz regał na książki i drobne bibeloty. 

Oprócz tego w salonie nie może zabraknąć zróżnicowanego oświetlenia. Jako centralne źródło warto obsadzić nowoczesny żyrandol składający się z kilku szklanych kul. Znajdziemy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Przykładowe modele są dostępne na https://domodes.pl/oswietlenie/zyrandole/zyrandole-nowoczesne. Oczywiście wymagane są też kinkiety ścienne, lampy podłogowe i listwy LED-owe.

7 miesięcy temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =