Jak walczyć z nadwagą u psa?

Jak walczyć z nadwagą u psa?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zdaniem weterynarzy co piąty pies w Polsce ma problemy z nadwagą. Częstość otyłości wśród czworonogów w ostatnich latach regularnie wzrasta. Powodem mogą być choroby, ale najczęściej są to błędy w odżywianiu. W jaki sposób można walczyć z nadwagą u psa?

Odpowiednie żywienie i karma 

W przypadku nadwagi trzeba przyjąć całkowicie inny system żywienia niż do tej pory. Pokarmy powinny być znacznie mniej kaloryczne i zawierać mniej tłuszczy. Wskazana jest też duża ilość białka, które może dać efekt sytości przy mniejszym dawkach żywności. Konkretne składniki w diecie warto skonsultować ze specjalistą. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych karm, które można znaleźć na stronie https://exclusion.pl/. Dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu składników pomogą psu zgubić parę kilogramów, zwłaszcza przy regularnych spacerach. 

Większa dawka ruchu 

Psy wymagają nawet trzech godzin spacerów dziennie, w zależności od konkretnej rasy. Niestety część właścicieli ogranicza się do paru minut. Przy zwiększonej liczbie pokarmów szybko może się to zamienić w nadwagę. Nie wystarczy też samo podwórko, gdzie pies szybko traci ochotę do biegania. Musi cały czas odkrywać nowe tereny i wąchać różne miejsca. Psa można również zabrać na bieganie do lasu, co zwielokrotni znacznie jego wysiłek. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popularne rodzaje biżuterii
Popularne rodzaje biżuterii
Biżuteria towarzyszy człowiekowi od wieków i do dziś jest niemalże nieodłącznym elementem ubioru każdego z nas. Na rynku jubilerskim istnieje […]
Ostatnie wpisy