Kryzys w związku – jak starać się uniknąć rozwodu?

Kryzys w związku – jak starać się uniknąć rozwodu?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na przestrzeni lat, wraz z nabywanymi doświadczeniami a zarazem pojawiającymi się problemami bliskie relacje małżeńskie oraz rodzinne mogą ulec niekorzystnej zmianie. Na pewnym etapie samodzielne poradzenie sobie z tymi trudnościami może być nie lada wyzwaniem. Dlatego w niepokojących sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty – psychologa lub psychoterapeuty. Fachowe spojrzenie na mechanizmy utrudniające codzienne życie może się często okazać kluczowe.

Pomoc psychologiczna dla par i małżeństw

Kryzys w związku nie musi od razu oznaczać separacji lub rozwodu. Warto zatrzymać się na chwilę, aby przyjrzeć się dokładnie towarzyszącym emocjom i zachowaniom. Terapia dla par w Poznaniu może być bardzo pomocna w wielu sytuacjach, np. związanych z problemami w komunikacji, po narodzinach dziecka, po dopuszczeniu się zdrady. Konsultacje z terapeutą pozwalają na konstruktywną analizę zaistniałego konfliktu, omówienie kwestii problematycznych a także spychanych na margines. W zależności od potrzeb terapeuta ustala z parą częstotliwość sesji.

Życie potrafi nieustannie zaskakiwać. Wraz z miłością dwojga ludzi nieuniknione są także sytuacje budzące niepokój a nawet powody do zastanowienia się nad jakością relacji. W takich okolicznościach fachowe wsparcie ze strony specjalisty może być bardzo ważne. Konsultacje psychologiczne mogą być punktem wyjścia do uchronienia się przed rozpadem związku, wzmocnieniem więzi emocjonalnej pomiędzy partnerami oraz uzyskania porozumienia w sytuacjach konfliktowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Karty podarunkowe na prezent – czy to dobry pomysł?
Karty podarunkowe na prezent – czy to dobry pomysł?
Karta podarunkowa to idealny prezent dla kogoś, kogo kochasz i na kim Ci zależy. Można ją wykorzystać w dogodnym dla […]
Ostatnie wpisy