Jak wybrać skup aut?

Jeśli oddajemy nasze stare auto do złomowania, możemy na tym jeszcze nieco zarobić. Zwykle liczyć można tutaj na kwotę w okolicach kilkuset złotych, za większe i cięższe auta spokojnie można wziąć nawet w okolicach tysiąca. Jednak bardzo ważne jest jaką firmę wybierzemy, ponieważ to od tego w głównej mierze zależy ile pieniędzy będziemy mogli jeszcze otrzymać, by dołożyć sobie do zakupu nowego samochodu.

Jedziemy na skup

Najlepszym wyjściem z sytuacji, prawie w sytuacji każdego skupu, jest dojechanie samochodem na kołach. Wtedy zostanie nam wypłacone więcej pieniędzy, niż jeśli byśmy wezwali lawetę pod nasz dom, skąd zabrałaby ona nasze auto. Wtedy od kwoty wypłacanej odjęta zostałaby jeszcze cena lawety. Każdy dobry skup samochodów w Bydgoszczy płaci nie tylko obecną cenę złomu, ale oprócz tego dostajemy też dodatek z tego faktu, że w aucie jest przecież mnóstwo części, które jeszcze można sprzedać jako zamienne do innych pojazdów. Wybór skupu najlepiej przeprowadzić korzystać z internetu, wyszukując wszystkie tego typu punkty w okolicy, a następnie porównując ceny, które podane są najczęściej w sieci. Zwracamy też baczną uwagę na komentarze innych klientów. Dobrą opinią cieszy się m.in. Auto Kurek.

Wzywamy lawetę

Jeśli auto nie nadaje się już do jazdy, możemy zamówić lawetę. Każdy profesjonalny punkt skupu dysponuje taką możliwością, jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że zarobimy nieco mniej. Warto więc w miarę możliwości auto odholować, jeśli nie ma innej opcji. Gdy jednak samochód jest po wypadku, co dyskwalifikuje go nawet do holowania na kołach, pozostaje wybranie takiego skupu, który dysponuje lawetami, jednak odbija najmniejszą stawkę na odebranie pojazdu w ten sposób.

2 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × jeden =