Jak wygląda leczenie kanałowe?

Jak wygląda leczenie kanałowe?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie kanałowe to zabieg inwazyjny i często bardzo bolesny. Na szczęście nowoczesna medycyna pozwala wykorzystywać w leczeniu zębów coraz to nowe technologie, które mają na celu skuteczne leczenie sposobami nie wywołującymi bólu. Jedną z takich metod jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, które umożliwia dokładne powiększenie leczonego zęba. Taki obraz pozwala na skuteczne wyczyszczenie całego wnętrza ora znaczne skrócenie czasu trwania leczenia.

Kto może zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Ząb powiększany jest od 6 do 25 razy za pomocą specjalistycznego mikroskopu operacyjnego. Lekarz przeprowadzający leczenie widzi dokładnie korzeń zęba oraz nerwy co umożliwia przeprowadzenie bardzo precyzyjnego i dokładnego leczenia. Ogranicza się tym samym ryzyko wystąpienia infekcji czy naruszenia nerwów, co zazwyczaj powoduje ból. Dentysta dokładnie oczyszcza dokładnie kanały, tak aby usunąć z nich bakterie, które spowodowały stan zapalny zęba.

Nowoczesne narzędzia i sposoby leczenia pozwalają na skuteczne oczyszczenie nawet najbardziej krętych i wąskich kanałów. Dzięki użyciu mikroskopu lekarz jest w stanie dostrzec każdą, nawet najmniejszą anomalię występującą w zębie. Oczyszczone kanały wypełniane są specjalnym materiałem, który utwardza się i skutecznie zabezpiecza wnętrze zęba przed ponownym dostaniem się do niego bakterii. Leczenie kanałowe pod mikroskopem wskazane jest w przypadku zębów o nietypowych kształtach, w przypadku których tradycyjne leczenie nie jest możliwe. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Węzeł ciepłowniczy – co warto wiedzieć?
Węzeł ciepłowniczy – co warto wiedzieć?
Co to jest? Węzły ciepłownicze to najczęściej spotykany i najprostszy sposób na ogrzanie budynku. Wynika to z dużej ilości energii […]
Ostatnie wpisy