Jak wygląda nakładanie makijażu permanentnego?

Jak wygląda nakładanie makijażu permanentnego?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszym, szybkim świecie ludzie zrobią wszystko, aby zaoszczędzić czas. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi, które pomagają nieco skrócić poranny makijaż i szybciej wyjść z domu. Makijaż permanentny to prężnie rozwijająca się część branży urodowej. Jeśli szkoda Ci czasu na codzienne malowanie kreski na górnej powiece lub po prostu nie potrafisz tego dobrze zrobić, makijaż permanentny oczu zapewne znacznie ułatwi Ci poranną rutynę.

Makijaż permanentny nazywany jest również mikropigmentacją. Sztuka makijażu permanentnego stała się wyspecjalizowaną usługą zarówno w społeczności tatuażystów, jak i branży kosmetycznej. Dziedzina ta dynamicznie się rozwija, z biegiem lat coraz więcej technik staje się dostępnych zyskując ciągle rosnącą liczbę klientów.

Jak robi się makijaż permanentny

Proces jest podobny do robienia tatuażu. Osoba nakładająca makijaż permanentny używa igły, która wnika w skórę i uwalnia pigment.  Przed zabiegiem upewnij się koniecznie, czy posiada odpowiednie kwalifikacje do jego samodzielnego wykonania. Kosmetyczka powinna przejść odpowiednie szkolenie Makijaż permanentny jest zabiegiem, który utrzymuje się nawet do 24 miesięcy. Dlatego jakość jego wykonania ma ogromne znaczenie. Kluczowa jest odpowiednia sterylizacja narzędzi, dobranie odpowiedniej techniki i umiejętne wykonanie zabiegu. Przed przystąpieniem do pracy powinien być także wykonany test płatkowy na skórze, aby sprawdzić, czy masz reakcję alergiczną na pigment, który zostanie użyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym charakteryzuje się profesjonalny sklep z zegarkami?
Kupując zegarek, chcemy mieć pewność, że w wybranym sklepie znajdziemy model zgodny z naszymi preferencjami, a złożone zamówienie zostanie zrealizowane […]
Ostatnie wpisy