Jak zachęcić dziecko do odrabiania prac domowych?

Jak zachęcić dziecko do odrabiania prac domowych?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci zazwyczaj mają duży problem z systematycznym odrabianiem lekcji. Po kilku godzinach spędzonych w szkolnych ławkach kilkulatki wolą oddawać się rozrywce, a nie obowiązkom. Jest jednak kilka sposobów na to, by pociecha chętniej zasiadała do rozwiązywania zadań z matematyki lub pisania wypracowań. Przede wszystkim zacznijmy od wytłumaczenia małemu uczniowi, że gdy odrobi lekcje zaraz po szkole, resztę dnia będzie mógł poświęcić na przyjemności. Poza tym wyposażmy dziecko w kolorowe i ciekawe akcesoria, które będą kusić swoim wyglądem.

Akcesoria podbijające serca dzieci

Zwykłe linijki oraz artykuły piśmiennicze są dla najmłodszych po prostu nudne. Producenci akcesoriów tego typu pomyśleli jednak o dzieciach. W internetowych sklepach papierniczych bez problemu znajdziemy świecące w ciemności ekierki, puchate piórniki, samoprzylepne karteczki o ciekawych kształtach lub pachnące gumki. Nie możemy jednak zapominać, że dziecko musi czymś pisać, a w tym przypadku najlepiej wybierać spośród długopisów wykrywalnych. Intensywne odcienie oprawek, bezpieczeństwo i ergonomiczny kształt spełnią oczekiwania rodziców i uczniów. Gdy na biurku pierwszoklasisty znajdą się takie akcesoria, nie będziemy musieli dwa razy prosić pociechy o odrobienie lekcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co będzie potrzebne do wykonania relaksującego masażu?
Co będzie potrzebne do wykonania relaksującego masażu?
Nie trzeba wcale udawać się na drogie zabiegi fizjoterapeutyczne, żeby skorzystać z masażu. Można go również wykonać w domu. Oprócz […]
Ostatnie wpisy