Schronisko – w jaki sposób można pomóc?

W schroniskach przebywa tysiące bezpańskich kotów i psów. Osoby, którym ich los nie jest obojętny, mogą im pomóc, nie tylko poprzez adopcję pupila. W jaki sposób to zrobić? Jaki rodzaj pomocy możemy zaoferować schroniskom?

Wsparcie dla schronisk

Jedną z najczęściej spotykaną formą pomocy schroniskom jest wsparcie finansowe. Nawet najmniejsze datki są przyjmowane z wdzięcznością. Nic w tym dziwnego, gdyż każda złotówka ma znaczenie, a pieniądze z datków przeznaczane są na leczenie, wyżywienie oraz zakup niezbędnego wyposażenia do schroniska. Istnieje również możliwość przekazania 1% podatku, do czego zachęca większość placówek.

Innym rodzajem pomocy jest dostarczanie schroniskom potrzebnych produktów. Ich listę można znaleźć na wielu stronach, np. https://schronisko.com/jak-pomoc/. Najczęściej są to takie produkty jak: koce, ręczniki, obroże, smycze czy smakołyki dla psów i kotów. Warto jednak skonsultować swój pomysł z odpowiednią placówką, gdyż niepotrzebne i nieodpowiednie przedmioty są przez nią wyrzucane. To z kolei wiąże się z opłatą za wywóz śmieci, która mogłaby być przeznaczona na inne wydatki.

Każde schronisko z wdzięcznością przyjmie wolontariuszy, którzy poświęcają nieco swojego czasu bezpańskim psiakom i kociakom. Wyprowadzanie na spacery, kąpanie, czesanie czworonogów lub też pomoc w organizowaniu zbiórek pieniędzy – to tylko część zadań, które mogą wykonywać wolontariusze. Możliwości pomocy jest naprawdę wiele, zaś liczy się tylko jedno – dobre serce okazane czworonożnym pupilom.

3 tygodnie temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × dwa =