Jakie elementy składają się na konstrukcję zawieszenia pneumatycznego?

Jakie elementy składają się na konstrukcję zawieszenia pneumatycznego?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od ponad 30 lat w wielu samochodach montowane jest specjalne zawieszenie pneumatyczne – zwłaszcza w modelach luksusowych, SUV-ach oraz autach terenowych. Zapewnia ono ponadprzeciętnie wysoki komfort jazdy, ponieważ bardzo skutecznie reguluje drgania i wstrząsy. Układ ten jest zbudowany z kilkunastu elementów, które niekiedy ulegają uszkodzeniu i wymagają wymiany na nowe. Jeśli jesteśmy właścicielami Mercedesa lub pojazdu innej marki z zawieszeniem pneumatycznym, to fabryczne części zamienne kupimy w sklepie https://thomasmarkt.com/170-mercedes-w211-zawieszenie-pneumatyczne.

Zaawansowany system gwarantujący wyjątkową przyjemność w trakcie jazdy

Zawieszenie pneumatyczne to bardzo skomplikowana konstrukcja, obejmująca całkiem sporo elementów. Najważniejsze są tzw. miechy powietrzne (poduszki), będące odpowiednikami standardowych amortyzatorów, resorów oraz sprężyn śrubowych stosowanych w zawieszeniu tradycyjnym. Drugim kluczowym składnikiem jest kompresor, odpowiedzialny za pompowanie gazu pod wysokim ciśnieniem do miechów. Ponadto niezwykle ważną rolę odgrywa sterownik, sprawujący ścisłą kontrolę nad całym systemem. Pozostałe niezbędne elementy to m.in.:

– zawory poziomujące – ich zadaniem jest utrzymywanie prześwitu na ustalonym poziomie, 

– przewody ciśnieniowe i tłoki (współpracujące z wahaczem),

– różnorodne czujniki – m.in. ciśnienia, wysokości, a także bezwładnościowe.

Ze względu na taką a nie inną budowę układ pneumatyczny wymaga regularnych przeglądów technicznych w celu usunięcia ewentualnych usterek. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do jego uszkodzenia i konieczności poniesienia znacznych wydatków na naprawę. W sytuacji poważnej awarii należy zaopatrzyć się w stosowną część zamienną. Jeśli jesteśmy zainteresowani np. kompresorem lub miechem do Mercedesa W211 albo auta innej marki, elementy te znajdziemy bez problemu w sklepach internetowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest brajl i jak przy jego użyciu można pomóc osobom niewidomym w komunikacji?
Czym jest brajl i jak przy jego użyciu można pomóc osobom niewidomym w komunikacji?
Brajl, zwany również pismem lub alfabetem Braille’a, to system znaków, opracowany po to, by umożliwić osobom niewidomym zapisywanie lub odczytywanie […]
Ostatnie wpisy