Jak wykonać manicure hybrydowy?

Jak wykonać manicure hybrydowy?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Większość kobiet nie wyobraża sobie już malowania paznokci w sposób tradycyjny. Wystarczyło kilka podstawowych, domowych czynności, aby doszło do uszkodzeń i zniszczeń, co sprawiało, że nie była to zadowalająca metoda stylizacji. Ku radości rzeszy pań pojawiła się alternatywa, która zdominowała branżę pozwalając na uzyskanie trwałego efektu, wraz z możliwością dowolnego ukształtowania płytki i nadania jej wyjątkowego kolorytu ze względu na bardzo bogatą paletę. Lakiery hybrydowe fioletowe i żółte to hit tegorocznego lata. Trwałość sposobu zdobienia sprawdzi się doskonale na wakacyjnych wyjazdach. Jak zatem wykonać tego rodzaju manicure? 

Grunt to światło 

Wystarczą minimalne zdolności manualne, kilka elementów wyposażenia i odrobina wprawy, aby móc w domowym zaciszu zadbać o swoje paznokcie. Z uwagi na popularność metody na rynku dostępne są wszelkie niezbędne akcesoria, a także gotowe zestawy umożliwiające wykonanie hybrydy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego schematu należy zacząć od odpowiedniego przygotowania powierzchni płytki, czyli usunięcia skórek i zmatowienia całości blokiem polerskim.

W następnej kolejności niezbędne jest jej oczyszczenie cleanerem, który stanowi przygotowanie do nałożenia bazy pod lakier właściwy. Od jej aplikacji rozpoczynamy utwardzanie za pomocą lampy LED lub UV. Gdy podkład zostanie naświetlony, możemy nałożyć pierwszą warstwę kolorową i ponownie utrwalić produkt poprzez kontakt z promieniami. Aby uzyskać głębię barwy, czynność powtarzamy, a w etapie końcowym nakładamy przezroczysty top będący ostatnim preparatem wymagającym wsparcia urządzenia emitującego wiązki światła i tak jak miało to miejsce na początku, przemywamy dokładnie odtłuszczaczem.

Powyższa koncepcja dotyczy manicure’u wykonywanego na własnej płytce. W przypadku chęci przedłużenia lub zmiany kształtu paznokcia możemy dodatkowo zastosować specjalistyczny żel dostępny na https://blueskypolska.pl/pol_m_Zele-do-paznokci-1244.html. Wówczas po odtłuszczeniu należy nałożyć primer mający za zadanie zwiększyć przyczepność, a następnie trzy cienkie warstwy żelowej substancji każdorazowo utwardzone przez UV i modelowane zgodnie z upodobaniami.

Ostateczne wykończenie to mechanizm tożsamy ze wspominanym już malowaniem na naturalnej powierzchni. Dzięki tym zabiegom możemy cieszyć się estetycznym i długotrwałym rezultatem nawet do trzech tygodni bez obawy o nagłe zdarcie. Ważne, aby dostosować czas utwardzania stosowanych przez nas lakierów do wskazań producenta oraz chronić skórki przez zalaniem.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wapnowanie gleby – krok po kroku
Wapnowanie gleby – krok po kroku
Podłoże do uprawy musi spełniać odpowiednie warunki, aby rośliny nie chorowały, dobrze rosły i plonowały. Niektóre gleby nie nadają się […]
Ostatnie wpisy