Jak wykryć nieszczelności w samochodzie?

Jak wykryć nieszczelności w samochodzie?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nieszczelności w samochodzie mogą doprowadzić nas do sporego bólu głowy. Zazwyczaj mamy tu na myśli takie problemy, jak wlewająca się woda do wnętrza w czasie deszczu. Te usterki jest jednak naprawić stosunkowo łatwo, w przeciwieństwie do nieszczelności chociażby w układzie klimatyzacji. Uciekający gaz może bardzo szybko spowodować, że instalacja całkowicie przestanie działać, a my stracimy możliwość schładzania wnętrza auta w czasie upałów. W jaki sposób mechanicy naprawiają takie nieszczelności? Przekonajmy się.

Dodatki do układu klimatyzacji

Najbardziej powszechnym sposobem jest stosowanie specjalnego dodatku, który wstrzykuje się do instalacji wraz z czynnikiem chłodniczym. Jest to barwnik UV, który staje się widoczny po oświetleniu go źródłem światła ultrafioletowego, np. specjalną latarką lub lampą UV przeznaczoną właśnie do tego celu. Barwniki takie produkowane są między innymi przez firmę Erracom. Dzięki temu możemy nawet samodzielnie poszukać wycieków i sprawdzić w ten sposób, czy mamy nieszczelny układ klimatyzacji.

Urządzenia do wykrywania wycieków

Innym popularnym sposobem jest stosowanie urządzenia, które po wykryciu czynnika chłodniczego w powietrzu zaczyna wydawać sygnał. Dzięki niemu można łatwo ustalić miejsce wycieki tam, gdzie trudno byłoby dostać się w inny sposób, na przykład z uwagi na brak miejsca. Urządzenia takie są na wyposażeniu znakomitej większości warsztatów, które oferują usługi wykrywania nieszczelności w układach klimatyzacji samochodowej. Pozwalają mechanikom na szybką i efektywną pracę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki, które ukryją szerokie biodra
Wiele pań rezygnuje z zakładania sukienek ze względu na szerokie biodra. Zupełnie niepotrzebnie. Odpowiednie dostosowanie kreacji do sylwetki pozwala ukryć […]
Ostatnie wpisy