Jak zamontować drzwi zewnętrzne stalowe i schody młynarskie

Jak zamontować drzwi zewnętrzne stalowe i schody młynarskie
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż drzwi zewnętrznych zależy od rodzaju ściany. W ścianach jednowarstwowych ościeżnicę montuje się w połowie grubości muru, w dwuwarstwowych – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi muru, a w trójwarstwowych – w warstwie ocieplenia. Najpopularniejsza metoda polega na przymocowaniu ościeżnicy kołkami rozporowymi. Najtrwalsze są natomiast kotwy przyspawane do futryny, a następnie wmurowane w otwór drzwiowy.

Drzwi zewnętrzne stalowe ze względu na swój ciężar wymagają solidnego montażu. Wstępnie osadza się ościeżnicę przy pomocy klinów, dokładnie sprawdza pion, poziom oraz kąty. Następnie wstawia się skrzydło drzwi w celu sprawdzenia, czy wszystko działa prawidłowo. Po jego zdjęciu nawierca się przez otwory w ościeżnicy dziury w ścianie, osadza kotwy i ostrożnie dokręca. Stabilizuje się wewnętrzne boki futryny, wstawiając co najmniej 3 listwy rozporowe i montuje próg. Po zabezpieczeniu futryny taśmą malarską wypełnia się przestrzeń między framugą a ścianą pianką montażową niskoprężną. Potem skrzydło drzwi można wstawić ponownie. Gdy pianka zastygnie, czyli po upływie doby, usuwa się jej nadmiar oraz kliny mocujące, wypełniając dziury po nich pianką.

Tanie i proste schody na antresolę lub strych

Wejście na strych lub antresolę można wykonać w formie tzw. schodów młynarskich, szczególnie tam, gdzie mamy ograniczoną powierzchnię. Składają się one z dwóch belek, pomiędzy którymi mocuje się poziome stopnice. Trzeba pamiętać o tym, że korzystanie z nich może być dla wielu osób dość kłopotliwe. Wysokość stopni jest zazwyczaj wyższa niż dla typowych schodów, a ich stromość może być większa, sięgająca nawet 60°. W przypadku braku miejsca można zamontować schody zabiegowe, w których 3-4 dolne stopnie skręcają pod kątem 90°. Wiele firm stolarskich lub budowlanych takich jak np. https://www.4iq.com.pl/8-drewniane-schody-mlynarskie oferują drewniane schody młynarskie w różnych wersjach, z poręczami lub bez do samodzielnego montażu, który nie powinien sprawić problemu. Zaczyna się on od przycięcia belek policzkowych tak, żeby wsparte na podłodze sięgały stropu. W belkach są już wycięte wgłębienia, w które wstawia się, a następnie mocuje wkrętami kolejne stopnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli?
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli?
Zaaranżowanie ładnego oraz funkcjonalnego mieszkania niebędącego kopią wystawy sieciówki z wyposażeniem wnętrz stanowi ogromne wyzwanie dla większości amatorów, którzy muszą […]
Ostatnie wpisy