Jaką kurtkę zimową wybrać w góry?

Jaką kurtkę zimową wybrać w góry?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli wybierasz się zimą w góry, musisz zadbać o skompletowanie wysokiej jakości odzieży outdoorowej. Jednym z najważniejszych jest odpowiednia kurtka. W jaki sposób ją wybrać?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, że na zimowe wyprawy należy ubierać się metodą 'na cebulkę’, czyli warstwami. W związku z tym kurtka w góry nie powinna być gruba. Jeśli zdecydujesz się na zbyt ciepłą kurtkę i weźmiesz ją na wyprawę, możesz szybko pożałować swojego wyboru. Kiedy będziesz chciał ubrać się cieplej, możesz po prostu założyć pod kurtkę dodatkową warstwę polaru lub odzieży termoaktywnej. Kurtka na zimowy wypad w góry sama w sobie powinna być cienka.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zimowa kurtka w góry powinna oddychać oraz skutecznie chronić przed wiatrem, wodą i śniegiem. W tym celu najlepiej sprawują się specjalistyczne membrany, takie jak Gore-Tex. Zawsze sprawdzaj kilka ofert kurtek zimowych damskich sportowych, aby porównać je z konkurencja. Takie kurtki nie tylko chronią przed czynnikami zewnętrznymi, lecz także bardzo skutecznie odprowadzają one wilgoć z wewnątrz. Człowiek, który wędruje lub wspina się w górach, intensywnie się poci, w związku z czym takie rozwiązanie jest konieczne.

Najsłabszym elementem każdego ubrania są jego szwy. W związku z tym warto poświęcić także im nieco naszej uwagi. Najlepiej jeśli będą one wzmacniane oraz laminowane. Dzięki temu kurtka nie przemoknie w miejscu łączeń oraz będzie odporna na wszelkiego rodzaju naprężenia i przeciążenia.

Kurtka jest niebywale ważnym elementem odzieży potrzebnej w górach. W związku z tym, jej wyborowi należy poświęcić szczególną uwagę. Z pewnością uda Ci się znaleźć coś dla siebie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy zakup drona to droga inwestycja?
Czy zakup drona to droga inwestycja?
Popularność dronów rośnie, a przez to coraz większa liczba ludzi chce je mieć. Dobrze sprawdzają się podczas robienia ciekawych ujęć […]
Ostatnie wpisy