Ogrodowe dekoracje – jak dobrać je do swojej działki?

Ogrodowe dekoracje – jak dobrać je do swojej działki?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród czy nawet miejski ogródek działkowy, to nie tylko warzywniak. Oprócz miejsc przeznaczonych do uprawy marchewki, groszku, sałaty czy krzewów owocowych są w nim także przestrzenie przeznaczone do odpoczynku. Stolik, przy którym możemy usiąść i wypić kawę z przyjaciółmi, taras, na którym możemy słuchać śpiewu ptaków, czy też grządka z pięknymi kwiatami, które rozsiewają kojący zapach. Urządzając ogród, dobrze jest pamiętać o tej części wypoczynkowej i zadbać nie tylko o aspekty praktyczne, ale także o dekoracje, by po ciężkiej pracy przy grządkach móc nacieszyć się letnimi popołudniami.

Aranżacje ogrodu

Dekoracje ogrodowe często kojarzą nam się z kiczem, a nie każdy chce mieć u siebie pstrokate figurki krasnali czy inne wymyślne ozdoby z plastiku. Nowoczesne ogrody mogą być ukłonem w stronę naturalności i stylu przywodzącego na myśl dawne babcine działki pełne kwiatów, konewek, ręcznie wyplatanych koszy i drewnianych ławek. Najprostszą i najpiękniejszą dekoracją są oczywiście klomby kwiatowe. Planując je, warto wybierać gatunki tak, by kwitły o różnych porach roku – od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Cebulki tulipanów i żonkili ukwiecą wiosenny trawnik, róże świetnie się sprawdzą latem, nawłocie będą pierwszym zwiastunem jesieni, a topinambur doda koloru aż do listopada. Takie aranżacje kwiatowe warto uzupełnić chociażby o kule z wikliny dostępne na: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/kule-wiklinowe-c-85_87.html, które będą ciekawym akcentem zarówno między grządkami, jak i na skalniakach. Szyku dodadzą również na niezagospodarowanym kawałku trawnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zachęcić dziecko do odrabiania prac domowych?
Jak zachęcić dziecko do odrabiania prac domowych?
Dzieci zazwyczaj mają duży problem z systematycznym odrabianiem lekcji. Po kilku godzinach spędzonych w szkolnych ławkach kilkulatki wolą oddawać się […]
Ostatnie wpisy