Jaki parasol wędkarski wybrać?

Jaki parasol wędkarski wybrać?
zrozumiec-sens
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W trakcie łowienia ryb warunki atmosferyczne nierzadko są kiepskie – pada deszcz albo świeci upalne słońce. W takiej sytuacji niezbędny okazuje się być parasol wędkarski, który ma za zadanie zwiększyć komfort poprzez zminimalizowanie skutków złej pogody. Wybór tego elementu ekwipunku powinien być podyktowany zwłaszcza tym, w jakich konkretnie warunkach będzie użytkowany. Do ochrony przed słońcem wystarczy lekki i tani model, natomiast do ochrony przed porywistym wiatrem i deszczem konieczny będzie solidny i znacznie droższy. Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie tego typu sprzętu?

Z osłoną czy bez? A może z izotermy?

Parasol wędkarski najczęściej występuje pod kilkoma postaciami. Powszechnie wykorzystywany podczas połowów jest m.in. model z osłoną, który po złożeniu przybiera postać namiotu z okienkiem na wystawienie wędki. Może być on jedno- lub dwuosobowy – ten pierwszy jest oczywiście tańszy. Najczęściej wykonuje się go z materiału, elementów gumowych oraz tworzywa PCV. Drugim typem parasola widywanego nad wodami polskich rzek czy jezior jest parasol z izotermy, czyli specjalnego materiału eliminującego problem z nagrzewaniem się. Warto podkreślić, że najtańsze modele mają zazwyczaj prostą budowę i posiadają jedynie długą rączkę oraz wsporniki, natomiast droższe konstrukcje są zrobione z teleskopowych rączek. Dzięki temu są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w montażu, co wpływa również na większy komfort w zakresie ich transportowania. Jeśli pragniemy kupić naprawdę dobry parasol, musimy też zwrócić uwagę na sposób jego zapakowania – powinien on być sprzedawany w solidnej i nieprzemakalnej torbie. Na https://sklep.insel.pl/ można dostać wiele ich rodzajów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Alternatywne i wspomagające metody komunikacji
Alternatywne i wspomagające metody komunikacji
W przypadku grupy, w której występują zaburzenia mowy, takie jak: afazja, afazja czuciowa, mózgowe porażenie dziecięce, a także zaburzenia rozwojowe, […]
Ostatnie wpisy