Jaki rodzaj farb do ścian wybrać?

Jaki rodzaj farb do ścian wybrać?
zrozumiec-sens
Budownictwo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Farba malarska to specjalna mieszanina pigmentów, spoiw mineralnych, środków o działaniu rozcieńczającym oraz rozmaitych wypełniaczy. Nanosi się ją na powierzchnię płaską za pomocą wałka lub pędzla, ewentualnie metodą natryskową. Do pokrywania ścian wewnętrznych w domach i mieszkaniach zdecydowanie najlepiej nadają się farby wodne, które bardzo szybko schną, a dodatkowo nie emitują żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Znajdziemy je w ofercie na https://www.sklep.majic.pl/5-farby.

Wersje lateksowe i akrylowe wiodą obecnie prym

Jak już zostało wspomniane we wstępie, optymalnym wyborem do pomalowania ścian w domu jest farba wodna lateksowa, zawierająca w składzie mnóstwo emulsji żywicznych. Jej podstawowe zalety to łatwość w nakładaniu, wysoki poziom oddychalności, a także dobra odporność na blaknięcie, ścieranie i szkodliwe działanie wilgoci. Produkt ten pozwala uzyskać idealnie gładką oraz jednolitą powłokę. Tak naprawdę jedyną wadą jest w tym przypadku mało atrakcyjna cena, która odstrasza wiele osób. Tańszą, ale równie wartościową opcję stanowi farba akrylowa, charakteryzująca się znakomitą paroprzepuszczalnością, brakiem nieprzyjemnego zapachu i możliwością bezproblemowego zmywania zabrudzeń. 

W omawianej kategorii warto jeszcze wyróżnić wersje akrylowo-lateksowe, winylowo-akrylowe i ceramiczne. Te ostatnie idealnie nadają się do pokrywania ścian w kuchni i łazience, czyli pomieszczeniach na ogół zawilgoconych. Dodajmy, że na rynku są też dostępne różne farby specjalistyczne – m.in. wapienne (o właściwościach bakterio- i grzybobójczych), higieniczne (przeznaczone do częstej dezynfekcji), magnetyczne i dekoracyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyróżniki mody miejskiej
Wyróżniki mody miejskiej
Moda nieustannie się zmienia i czasem wręcz ciężko za nią nadążyć. Najmodniejsze stylizacje uzależnione są nie tylko od pory roku, […]
Ostatnie wpisy