Jaki sprzęt warto stosować w chłodnictwie przemysłowym?

Jaki sprzęt warto stosować w chłodnictwie przemysłowym?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych typów urządzeń stosowanych w chłodnictwie przemysłowym. Najważniejszymi elementami wyposażenia układu chłodniczego są sprężarki, skraplacze, parowniki i zawory rozprężne.

Sprężarki

Sprężarka jest sercem przemysłowego systemu chłodniczego. Wykorzystuje ona ciepło z jednego źródła do produkcji zimna z innego źródła. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów sprężarek, które wykorzystywane są przez chłodnictwo przemysłowe, ale wszystkie działają na tej samej podstawowej zasadzie: chłodzenie gazu poprzez wielokrotne jego sprężanie, aż stanie się cieczą lub ciałem stałym. Im więcej razy gaz zostanie sprężony w danym okresie, tym zimniejszy się stanie.

Skraplacze

Skraplacz to wykorzystywane w chłodnictwie przemysłowym urządzenie, które schładza gorące pary wychodzące z klimatyzatora lub pompy ciepła. Pary opuszczają jeden koniec skraplacza i wchodzą do innej schłodzonej sekcji biegnącej przez rury z przepływającą przez nie wodą. Powoduje to, że para wodna w powietrzu zamienia się z powrotem w postać ciekłą, która kapie do wiader pod każdą linią rurową, dzięki czemu można ją przechwycić później do użytku w domu lub firmie.

Parowniki

Parownik lodówki to miejsce, w którym odbywa się większość jej pracy. Urządzenie to wykorzystuje silnik elektryczny lub sprężarkę do przeciągania gorącego powietrza przez wężownice zawierające gaz chłodniczy, który następnie ochładza się i odparowuje do postaci pary przed wysłaniem go z powrotem do sprężarki w celu dalszego chłodzenia i sprężania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o perukę z włosów naturalnych?
Jak dbać o perukę z włosów naturalnych?
Włosy to jeden z najistotniejszych elementów dla każdego człowieka. Nie tylko chronią one głowę i pozwalają utrzymać odpowiednią temperaturę ciała, […]
Ostatnie wpisy