Jakie dodatki do aparatu są najważniejsze?

Zakup dobrego aparatu to nie wszystko. Można powiedzieć, że to dopiero początek drogi. I nie chodzi tu tylko o obiektywy, ale głównie o dodatkowe gadżety, które mogą wydawać się z pozoru nieprzydatne, ale po głębszym zastanowieniu nabierają sensu.

Gadżety dla każdego fotografa

Dobry aparat fotograficzny to podstawa, ale nie da się ukryć, że bez niektórych dodatków, robienie zdjęć może być naprawdę uciążliwe. Co warto dokupić?

Wężyk spustowy
Kosztuje kilkanaście złotych, a znacząco poprawi komfort wykonywania niektórych rodzajów zdjęć. Jeśli uwielbiamy robić zdjęcia makro lub z długim czasem naświetlania, to gadżet ten może nam to znacząco ułatwić.

Filtr polaryzacyjny
To jeden z podstawowych elementów wyposażenia fotografa. Odpowiednio użyty, pozwala na na wytłumienie odblasków, stonowania przejaskrawionych powierzchni i nadaniu zdjęciu odpowiedniej głębi i nasycenia kolorów. Koszt dobrego filtra to nawet kilkaset złotych, ale akurat na tym elemencie nie warto oszczędzać. Każdy fotograf krajobrazu powinien wyposażyć się w ten przedmiot.

Statyw
Wybór statywu powinien zależeć przede wszystkim od tego, w jakim celu planujemy go używać. Jeśli mają to być okazyjne wycieczki to najlepszym pomysłem będzie mały i lekki statyw. Gdy naszym głównym celem będą poważne plenery to warto zdecydować się na duży i masywny sprzęt.

Zbroja dla aparatu
Nie zwiększy w dużym stopniu jego bezpieczeństwa w razie upadku, ale zapewni ochronę ekranowi i najbardziej newralgicznym elementom naszego sprzętu. Znacząco poprawi się także pewność uchwytu.

2 lata temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =