Na czym polega skrawanie metalu?

Na czym polega skrawanie metalu?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka skrawaniem metalu polega na nadaniu metalowemu materiałowi odpowiedniego kształtu poprzez pozbycie się jego części wierzchniej za pomocą różnego typu narzędzi skrawających. Najpopularniejszą maszyną do wykonywania takiej obróbki jest tokarka, w której metal jest wprawiany w ruch obrotowy, a nóż tokarski stopniowo odkrawa nadmiar materiału. Innym sposobem jest frezowanie, w którym dzieje się odwrotnie – ruch obrotowy wykonuje narzędzie tnące, a metal porusza się po linii prostej. Jednak są też inne aspekty obróbki skrawaniem, o których nie zawsze się mówi, a są równie ważne.

Jak usprawnić obróbkę metali?

Podczas skrawania materiału tworzy się wyjątkowo dużo odpadów, na które składają się opiłki, oleje i inne zanieczyszczenia z procesu produkcji. Tradycyjnie przeznacza się te odpady na straty, a to błąd, bo opiłki można odzyskać i wykorzystać jeszcze raz. Aby to jednak zrobić, potrzebne są wirówki separacyjne, które oddzielą zbędną zawiesinę od materiału, który może zostać ponownie użyty. Dzięki nim przedsiębiorstwo może zaoszczędzić sporo pieniędzy na recyklingu własnych materiałów.

Jednak to nadal nie wszystko, co może przydać się w przemyśle. W obróbce metali równie przydatne mogą okazać się piły taśmowe, których precyzja jest nie do podrobienia, a także różne maszyny odlewnicze i piece. We wszystkie te sprzęty oraz wiele innych można zaopatrzyć firmę m.in. na http://www.str-faktor.com/. Każdy znajdzie tam wiele inspiracji i możliwości usprawnień dla swojego przemysłu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie antyki można najłatwiej kupić?
Jakie antyki można najłatwiej kupić?
Antyki to bogata kategoria produktów, które bardzo się od siebie różnią. Nie tylko przeznaczeniem, ale także wiekiem, wyglądem czy stanem […]
Ostatnie wpisy