Jakie działania obejmuje wsparcie psychiatry w leczeniu depresji czy zaburzeń odżywiania?

Jakie działania obejmuje wsparcie psychiatry w leczeniu depresji czy zaburzeń odżywiania?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według statystyk problem depresji i zaburzeń odżywiania dotyka coraz większy odsetek społeczeństwa. Choroby psychiczne potrafią w szybkim czasie zrujnować nasze dobre samopoczucie. Na szczęście, stosując odpowiednią terapię, psycholog często okazuje się niezwykle pomocny. Wiele osób zastanawia się, kiedy należy zwrócić się o pomoc również do lekarza psychiatry. Czym dokładnie różnią się oba zawody?

Psychiatra – w jakich sytuacjach odwiedzić jego gabinet?

Przede wszystkim, należy mieć na uwadze, że psychiatra, w przeciwieństwie do psychologa, posiada wykształcenie medyczne. Oznacza to, że w zakres jego kompetencji wchodzi przepisywanie pacjentom leków.Jeśli zaburzenie, dotykające daną osobę, nie pozwala jej normalnie funkcjonować – w przypadku ciężkiej depresji chory może nie mieć siły nawet na uczestniczenie w terapii – leczenie farmakologiczne może okazać się konieczne. Psychiatra jest w stanie również wykluczyć ewentualne choroby współistniejące, które mogą być przyczyną zaburzeń psychicznych – np. poważne problemy hormonalne.

Do psychiatry może skierować psycholog, gdy uzna że jego pomoc okaże się przydatna. Niektórzy pacjenci decydują się na wizytę u lekarza psychiatry jeszcze przed terapią, gdyż specjalista jest w stanie właściwie ocenić, czy taka forma pomocy się u nas sprawdzi.

Jeśli mieszkasz w okolicy Katowic i poszukujesz pomocy psychologicznej, możesz się skierować po pomoc do specjalisty, kontaktując się z nim za pośrednictwem strony https://psychomedic.pl/psycholog-katowice.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obsługa prawna dla firmy – z profesjonalistami prawo jest po Twojej stronie
Obsługa prawna dla firmy – z profesjonalistami prawo jest po Twojej stronie
Prawo to pole minowe i w sytuacji, gdy nie masz z nim bliższej styczności, poruszanie się w tej sferze jest […]
Ostatnie wpisy