Optometrysta czy okulista – kogo należy wybrać?

Optometrysta czy okulista – kogo należy wybrać?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zarówno okulista, jak i optometrysta jest specjalistą od narządu wzroku. Specjalizują się oni jednak w innym obszarze i zajmują innymi problemami. Warto więc bliżej przyjrzeć się tym profesjom i dowiedzieć co dokładnie wchodzi w obszar ich zainteresowań.

Kiedy warto udać się do okulisty, a kiedy do optometrysty?

Okulista jest lekarzem zajmującym się leczeniem chorób oczu oraz profilaktyką związaną z tym narządem. Wykonuje w tym celu niezbędne badania przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz dobiera szkła lub soczewki korekcyjne. Jest on pomocy również wtedy, gdy zachodzi konieczność usunięcia ciała obcego z oka lub w momencie, gdy dojdzie do urazu. Optometrysta z kolei może jedynie badać wzrok, a więc nie zajmuje się diagnozowaniem chorób. Jego głównym zadaniem jest rozwiązywanie problemów związanych z wadą wzroku lub nieprawidłowościami w obrębi gałki ocznej. Zajmuje się także profesjonalnym doborem szkieł korekcyjnych i edukuje pacjentów w zakresie higieny narządu wzroku. Podczas badania sprawdza on, czy okulary lub soczewki są właściwie dobrane i spełniają swoją rolę. Poszukując specjalisty, jakim jest optometrysta Poznań jest jednym z miast w Polsce, w którym bez problemu takiego znajdziemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lampy z czujnikiem ruchu?
W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się lampy z czujnikiem ruchu?
Pewnie niejeden z nas potknął się o coś w miejscu słabo oświetlonym. Zapewne też wielokrotnie szukaliśmy po omacku włącznika światła, […]
Ostatnie wpisy