Darowizny rzeczowe medyczne – jak i komu pomagać?

Darowizny rzeczowe medyczne – jak i komu pomagać?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Darowizny to temat rozbudowany i skomplikowany, regulowany przez szereg norm prawnych. Darowizny są często przekazywane na poczet fundacji, organizacji dobroczynnych, które wykorzystają je zgodnie ze swoją misją. Otrzymane darowizny mogą mieć postać różnego typu dóbr – przedmiotów, maszyn, urządzeń, preparatów – jednak nie mogą być to usługi, ani środki finansowe. 

Darowizny od osób prywatnych i firm

Dary rzeczowe to przedmioty, które darczyńca przekazuje bez oczekiwania za to zapłaty. Dary może ofiarować zarówno organizacja, firma, jak i osoba prywatna. Mogą być to przedmioty drobne – takie jak zabawki, ubrania, wyposażenie biurowe, a także większe sprzęty – komputery, urządzenia AGD i RTV. Dary rzeczowe są często przekazywane przez specjalne banki tak zwanej pomocy lokalnej lub sąsiedzkiej, które pełnią funkcję pośredników. 

Z pomocy pośredników korzystają najczęściej osoby fizyczne, czyli zwykli mieszkańcy osiedli, pragnący wykorzystać swoje nieużytkowane lub niepotrzebne wyposażenie bez konieczności samodzielnego poszukiwania odbiorcy. Polecamy po tym kątem kontakt z FHO, organizacją wyposażającą placówki typu medycznego: https://fho.org.pl/darowizna-rzeczowa-i-uslugowa/. Podmioty prawne – firmy, instytucje, organizacje – często samodzielnie wybierają komu ofiarują przygotowane przez siebie dary. 

Najbardziej potrzebne formy darowizny 

Do najchętniej wybieranych organizacji, w których ręce trafi Twoja darowizna, znajdują się organizacje skupione wokół trzech form działalności. Są to organizacje niosące pomoc: medyczną, humanitarną oraz związaną z opieką nad zwierzętami. Do produktów i urządzeń najbardziej potrzebnych należą: chemia gospodarcze i domowa, ubrania (koszule, piżamy, odzienie wierzchnie), produkty spożywcze (woda butelkowana, soczki, musy owocowe).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Złomowanie pojazdu – w jakich sytuacjach jest opłacalne?
Złomowanie pojazdu – w jakich sytuacjach jest opłacalne?
Starsze oraz powypadkowe i naprawiane pojazdy w pewnym momencie zaczynają się wiązać z dużymi kosztami eksploatacyjnymi. Poruszanie się takimi samochodami […]
Ostatnie wpisy