Jakie działania posiadają poszczególne części w klimatyzacji?

Jakie działania posiadają poszczególne części w klimatyzacji?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ klimatyzacji składa się z kilku części. Oto krótki przegląd każdej z nich.

Skraplacz

Skraplacz jest wymiennikiem ciepła, który przekazuje ciepło z wężownicy wewnętrznej do wężownicy zewnętrznej. Aby umożliwić ten transfer, wężownica zewnętrzna musi być schłodzona. Skraplacz może znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz domu. Gdy jest zainstalowany na zewnątrz, musi być chroniony przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, w tym deszczem, śniegiem i gromadzeniem się lodu.

Sprężarka

Sprężarka to pompa, która wykorzystuje swój tłok do sprężania pary czynnika chłodniczego do postaci ciekłej, dzięki czemu można ją przepompować przez rury w domu. Ten czynnik chłodniczy pod ciśnieniem przepływa następnie przez skraplacz, odbierając po drodze ciepło, zanim powróci do stanu gazowego w innej części systemu (parownik).

Sprzęgło kompresora

Sprzęgło łączy wał sprężarki z silnikiem. Pozwala to na płynną pracę i zapobiega uszkodzeniu obu elementów. Zwykle wykonane jest ze stopu metali, który jest odporny na korozję i rdzewienie. Awaria sprzęgła sprężarki może doprowadzić do uszkodzenia sprężarki. Poszukując odpowiedniego sprzęgła kompletnego, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://shop.acauto.pl/pol_m_Kategoria_Czesci-Kompresora_Sprzegla-Kompletne-252850.html.

Zawór rozprężny

Zawór rozprężny kontroluje ilość czynnika chłodniczego przepływającego do parownika podczas operacji chłodzenia, ograniczając lub umożliwiając przepływ w oparciu o zmiany ciśnienia w systemie. Pozwala on również na pewne rozprężenie gazu podczas jego przepływu przez system, dzięki czemu nie występują duże różnice ciśnienia między wężownicami wewnętrznymi i zewnętrznymi, gdy pracują one w różnych temperaturach.

Parownik

Parownik jest wymiennikiem ciepła, który odbiera ciepło od powietrza w pomieszczeniu i przekazuje je do cieczy chłodzącej wewnątrz systemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zdrowe zamienniki cukru
Cukier jest obecny w naszym codziennym życiu praktycznie od zawsze. Używamy go do słodzenia napojów, do wypieku ciasto, do smażenia […]
Ostatnie wpisy