Jakie kryteria należy spełniać, aby móc oddać włosy do skupu?

Jakie kryteria należy spełniać, aby móc oddać włosy do skupu?
zrozumiec-sens
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najdroższe peruki, tupeciki, doczepy i treski wykonuje się z naturalnych, tzw. dziewiczych włosów słowiańskich. To właśnie kobiety pochodzące ze wschodu Europy uważane są za posiadaczki najpiękniejszych pukli na całym globie. Nie ma co się temu dziwić. Zdrowe, mocne i nigdy niefarbowane kosmyki idealnie nadają się do różnych produktów perukarskich. Jeśli jednak nasze włosy są ciemne, falowane, kręcone, a nawet farbowane, również będą one dobrym i cenionym przez skupy towarem. Najważniejszym kryterium w tym przypadku jest kondycja czupryny i musi być ona nienaganna. 

Od czego zależy cena włosów?

Sprzedaż włosów naturalnych to biznes, na którym możemy zarobić nawet kilkaset złotych. Niestety kosmyki rosną długo, więc jest to raczej rzadki przypływ gotówki. Różne skupy będą miały różne cenniki, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny punkt, warto zajrzeć na jego stronę internetową. Pamiętajmy także, że większość skupów może wziąć od nas każde włosy, jednak nie wszystkie zostaną tak samo wycenione. Najwięcej pieniędzy dostaniemy za wspomniane już dziewicze włosy słowiańskie, jednak cena innych rodzajów pukli naturalnych w dobrym stanie także będzie dosyć wysoka. Najniżej wyceniane są zniszczone włosy, które przeważnie przeznacza się na dready lub warkoczyki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maszyna CNC – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Maszyna CNC – czym jest i jakie ma zastosowanie?
CNC to skrót od angielskich słów Computer Numerical Control. Jest to technologia, która wykorzystuje komputery do sterowania maszynami przemysłowymi w […]
Ostatnie wpisy