Kiedy warto udać się do alergologa?

Kiedy warto udać się do alergologa?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmaite alergie to w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechna dolegliwość. Powstawaniu tego zaburzenia sprzyja dieta obfitująca w produkty przetworzone, zanieczyszczenie środowiska, mnogość chemicznych środków czystości i kosmetyków oraz wszechobecny stres. Alergia potrafi niejako udawać inne choroby, dlatego jej wykrycie nie zawsze jest łatwe. Jednak nieleczone schorzenie może powodować duże problemy zdrowotne, dlatego w przypadku przedłużających się objawów warto odwiedzić gabinet alergologa.

Objawy, które mogą wskazywać na obecność alergii

Istnieje kilka rodzajów alergii: wziewne, pokarmowe, iniekcyjne i kontaktowe. Objawy mogą pojawiać się ze strony układu pokarmowego, oddechowego, a także wywoływać reakcje skórne czy łzawienie oczu. Alergiom towarzyszą rozmaite symptomy: biegunki, bóle brzucha, kaszel, katar, a także duszności. Jedną z najczęściej pojawiających się reakcji alergicznych jest reakcja skórna. Do wizyty u alergologa powinny nas skłonić nawracające, uciążliwe objawy, których nie da się wyjaśnić żadną zdiagnozowaną wcześniej chorobą. Dobry alergolog zleci wykonanie odpowiednich badań i skutecznie zinterpretuje ich wyniki, ordynując właściwą terapię odczulającą – http://www.dermatoestetica.pl/oferta/alergologia. Jeśli obserwujemy u siebie objawy skórne, takie jak zaczerwienienie, swędzenie, łuszczenie, warto odwiedzić specjalistę alergologa, który będzie w stanie potwierdzić lub wykluczyć istnienie alergii. Najlepsze metody diagnostyczne to w tym wypadku punktowe testy skórne i testy naskórkowe. Stosuje się je między innymi w przypadku egzemy kontaktowej, pokrzywki i atopowego zapalenia skóry. Uczulać może mnóstwo substancji, z którymi stykamy się zarówno w domu, jak i poza nim: kurz, pyłki kwiatów, pożywienie, sierść zwierząt. Właściwa diagnoza i skuteczne odczulanie jest niezbędne do tego, aby podnieść jakość życia i powrócić do pełni zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować dziecko do szkoły?
Jak przygotować dziecko do szkoły?
Czas powrotu do szkoły już nadszedł! Dla większości dzieci oznacza to plecaki pełne przyborów i wiele emocji. Ale dla rodziców […]
Ostatnie wpisy