Kiedy warto udać się do alergologa?

Kiedy warto udać się do alergologa?
zrozumiec-sens
Zdrowie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmaite alergie to w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechna dolegliwość. Powstawaniu tego zaburzenia sprzyja dieta obfitująca w produkty przetworzone, zanieczyszczenie środowiska, mnogość chemicznych środków czystości i kosmetyków oraz wszechobecny stres. Alergia potrafi niejako udawać inne choroby, dlatego jej wykrycie nie zawsze jest łatwe. Jednak nieleczone schorzenie może powodować duże problemy zdrowotne, dlatego w przypadku przedłużających się objawów warto odwiedzić gabinet alergologa.

Objawy, które mogą wskazywać na obecność alergii

Istnieje kilka rodzajów alergii: wziewne, pokarmowe, iniekcyjne i kontaktowe. Objawy mogą pojawiać się ze strony układu pokarmowego, oddechowego, a także wywoływać reakcje skórne czy łzawienie oczu. Alergiom towarzyszą rozmaite symptomy: biegunki, bóle brzucha, kaszel, katar, a także duszności. Jedną z najczęściej pojawiających się reakcji alergicznych jest reakcja skórna. Do wizyty u alergologa powinny nas skłonić nawracające, uciążliwe objawy, których nie da się wyjaśnić żadną zdiagnozowaną wcześniej chorobą. Dobry alergolog zleci wykonanie odpowiednich badań i skutecznie zinterpretuje ich wyniki, ordynując właściwą terapię odczulającą – http://www.dermatoestetica.pl/oferta/alergologia. Jeśli obserwujemy u siebie objawy skórne, takie jak zaczerwienienie, swędzenie, łuszczenie, warto odwiedzić specjalistę alergologa, który będzie w stanie potwierdzić lub wykluczyć istnienie alergii. Najlepsze metody diagnostyczne to w tym wypadku punktowe testy skórne i testy naskórkowe. Stosuje się je między innymi w przypadku egzemy kontaktowej, pokrzywki i atopowego zapalenia skóry. Uczulać może mnóstwo substancji, z którymi stykamy się zarówno w domu, jak i poza nim: kurz, pyłki kwiatów, pożywienie, sierść zwierząt. Właściwa diagnoza i skuteczne odczulanie jest niezbędne do tego, aby podnieść jakość życia i powrócić do pełni zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są najrzadsze odmiany nasion konopi?
Jakie są najrzadsze odmiany nasion konopi?
Istnieje ponad 80 odmian nasion konopi. Najpopularniejszą odmianą są nasiona cannabis sativa, które określa się też jako konopie siewne. Nasiona […]
Ostatnie wpisy