Jakie materiały najlepiej ciąć przecinarką plazmową?

Jakie materiały najlepiej ciąć przecinarką plazmową?
zrozumiec-sens
Biznes i usługi
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie plazmowe zalicza się do popularnych sposobów cięcia metali przy pomocy łuku plazmowego. Jeśli chodzi o samą plazmę, to jest ona nazywana czwartym stanem skupienia. Chodzi o zjonizowaną materię, która posiada strukturę podobną do gazu. Różni się od niego jedynie większym zjonizowaniem cząsteczek. Plazma znakomicie przewodzi energię elektryczną, a im temperatura staje się wyższa, tym maleje jej opór.

Wszechstronne zastosowanie

Jakie materiały można ciąć w ten sposób? Warto się dokładnie zapoznać z tym zagadnieniem w firmie, która wykonuje usługi cięcia plazmą cnc. Ogólnie rzecz ujmując, plazmę wykorzystuje się do cięcia wszelkich materiałów, które przewodzą prąd. Głównie chodzi o stal czarną, nierdzewną, a także aluminium. Warto zaznaczyć, że wysokoamperażowe systemy mogą rozcinać blachy o grubości 150 mm. Jeśli chcemy przeciąć elementy pomalowane, zardzewiałe lub zabrudzone, nie trzeba ich wcześniej czyścić. Do pracy przecinarki plazmowej potrzebny jest jedynie dobry kontakt elektryczny z przedmiotem poddawanym procesowi cięcia. W ten sposób można przecinać kształtowniki, blachy, siatki oraz rury. System plazmowy składa się z palnika plazmowego, przewodu uziemiającego, źródła zasilania oraz kilku innych elementów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O czym pamiętać przy planowaniu szkolenia?
O czym pamiętać przy planowaniu szkolenia?
Przeprowadzenie szkolenia wiąże się nie tylko z przygotowaniem wartościowych materiałów dydaktycznych oraz merytorycznej treści, ale też właściwego pomieszczenia oraz jego […]
Ostatnie wpisy