Jakie meble zakupić do pałacu lub dworku?

Jakie meble zakupić do pałacu lub dworku?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie domu lub mieszkania w stylu dworskim albo pałacowym to nie lada wyzwanie. W aranżacji takich wnętrz warto być uważnym na szczegóły, które szybko mogą popsuć efekt. Fotel barokowy to mebel, który powinien znaleźć się w każdym takim wnętrzu. Jakie jeszcze meble warto zakupić? Jak zaaranżować pałac lub dworek by nasze mieszkanie było spójne stylowo i schludne?

Fotele grają pierwsze skrzypce

Dobrze by było gdyby dom czy mieszkanie urządzone w stylu dworskim lub pałacowym było odpowiednio duże. Powierzchnia nie gra tutaj jednak kluczowej roli, ponieważ możliwe jest zaaranżowanie pałacowego czy dworskiego wnętrza nawet do kawalerki. Meblami, które skutecznie i bezkompromisowo mogą wpłynąć na zmianę aranżacji będą fotele oraz kanapy tapicerowane stylizowane na te, które dawniej widywaliśmy w muzeach. Tego typu wyposażenie do domu znajdziemy m.in. na stronie internetowej https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Fotele_Fotel-tapicerowany-344.html. Modele w stylu retro świetnie będą się komponowały z ciemnym drewnem. Ponieważ mogą one zajmować stosunkowo sporo miejsca, będą stanowiły ważny element przy aranżacji i grać tzw. pierwsze skrzypce. W salonie oprócz foteli, kanapy czy stołu warto także postawić stylową lampę. W domu prawdziwego konesera może się znaleźć także pianino. Ważnym elementem wystroju będą również wazony z bukietami kwiatów. Warto zadbać, aby wazoniki swoją stylistyką również nawiązywały do przeszłości, a kwiaty były stale świeże. Pozostałe pomieszczenia w domu – np. kuchnia, jadalnia, sypialnia czy łazienka również mogą stylem łączyć się z retro, a wtedy cały dom będzie spójny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyjątkowy prezent dla fanów adrenaliny
Wyjątkowy prezent dla fanów adrenaliny
Kupowanie swoim bliskim prezentów nie zawsze jest łatwe. Każdy z nas bowiem chciałby sprawić obdarowanemu jak największą przyjemność. Dobrym pomysłem […]
Ostatnie wpisy