Parkiet na lata

Parkiet na lata
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy planujemy remont mieszkania, warto oprócz zmian w aranżacji, kolorystyce ścian i wymianie sprzętów pomyśleć także o podłodze. Pomieszczenia możemy wyposażyć w różne rodzaje miękkich wykładzin, odpornych płytek, paneli czy desek. Każda opcja ma swoje przeznaczenie, plusy i minusy. Podłoga to jeden z najważniejszych elementów domu, dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na wybór najlepszego rozwiązania i cieszyć się piękną, wytrzymałą podłogą przez lata.

Drewniana podłoga

Drewno nadaje się na wykończenie praktycznie każdej posadzki. Jest stosunkowo ciepłe, przytulne i pasuje do wielu wnętrz. Ponadto dzięki gładkiej strukturze nie skrywa kurzu i jest łatwe do czyszczenia. Wadą drewnianych podłóg jest wysoka cena i podatność na zawilgocenie, dlatego wymaga większej uwagi i dbałości niż płytki. Jeśli marzy nam się drewniana posadzka, możemy zdecydować się na deski. Ważne jest, aby poszczególne deski pasowały do siebie pod względem kolorystycznym i były bez sęków lub innych wad. Montuje się je dociskając jedną deskę do drugiej, a następnie przybija gwoździami.

Inną opcją są tradycyjne panele drewniane lub laminowane, które spotykamy w każdym budynku mieszkalnym. Ich cena jest znacznie niższa niż podłogi z litych desek. Popularność zawdzięczają także łatwemu montażowi. Temu zadaniu podoła każdy, nawet osoba niebędąca majsterkowiczem. Panele zawsze pokryte są warstwą lakieru. Jeśli ma ona 5 cm, panele będzie można odnowić i służyć nam będą długie lata. Na posadzkach spotkamy także bruk drewniany, mozaikę oraz parkiet.

Więcej o drewnianych podłogach można poczytać tutaj: https://www.julomax.pl/.

A może parkiet?

Kiedyś parkiety były wskaźnikiem majętności i umieszczano je w reprezentacyjnych pomieszczeniach. Obecnie są coraz łatwiej dostępne, tańsze, a zatem coraz popularniejsze. Parkiet układany jest najczęściej we wzór angielski lub szachownicę. Chociaż parkiet należy do wytrzymałych i odpornych materiałów, powinno się przestrzegać zasad pielęgnacji podłogi. Jej nadmierne moczenie może sprawić, że nawet wylakierowany parkiet zacznie wilgotnieć, dlatego mycie słabo wyciśniętym mopem nie jest wskazane. Do czyszczenia najlepiej stosować odkurzacz i ścierkę z mikrofibry. Na trwałość podłogi zasadniczy wpływ ma również montaż oraz przestrzeganie zasad przed, w trakcie, oraz po tym jak zamontujemy odpowiedni parkiet Katowice to miejsce, gdzie możemy znaleźć mnóstwo profesjonalistów w tej dziedzinie. Wyłożenie podłogi najlepiej zostawić zaufanym specjalistom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak doświetlać roślinę?
Jak doświetlać roślinę?
Rośliny doniczkowe pozwala stworzyć przytulną atmosferę w domu lub mieszkaniu. Korzystnie wpływają one także na zdrowie oraz ogólne samopoczucie. Ich […]
Ostatnie wpisy