Przez jakie okresy w roku można korzystać z paneli słonecznych?

Przez jakie okresy w roku można korzystać z paneli słonecznych?
zrozumiec-sens
Ogrodnictwo i dom
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Panele słoneczne należą do instalacji całorocznych, to znaczy, że produkcja prądu odbywa się przez cały ten czas. Oczywiście w miesiącach ciepłych proces zachodzi dużo bardziej efektywnie, wówczas też najczęściej produkowane są nadwyżki prądu, które przesyłane są do sieci. Za to właściciel takiej przydomowej elektrowni otrzymuje zapłatę zgodnie z umową, jaką podpisał. W miesiącach zimowych najczęściej energii nie ma wystarczająco dużo, więc trzeba ją dokupić. Jednak w całorocznym rozrachunku bilans zwykle wychodzi na plus. Wszystko oczywiście zależy od potrzeb danego gospodarstwa i wielkości urządzenia.

Kiedy produkowana jest energia?

Panele fotowoltaiczne wykorzystują energię słoneczną i przekształcają ją w prąd. Odpowiednie nasłonecznienie jest więc kluczowe w całym procesie. Im mocniejsze, tym wydajniej zachodzi proces. I odwrotnie. Poszukując zatem usługi takiej, jak montaż paneli fotowoltaicznych Wielkopolska pełni doskonałe miejsce, gdzie można je rozpocząć. Warto zdecydować się na profesjonalną firmę, która zadba między innymi o najlepsze usytuowanie instalacji.

Co ogranicza wytwarzanie prądu?

Nocą, kiedy nie ma ekspozycji paneli na światło, produkcja elektryczności jest zatrzymana. Podobnie się dzieje w bardzo pochmurne dni oraz podczas mgły. Zima, a szczególnie grudzień i styczeń są miesiącami, w których dni są najkrótsze i słońca jest niewiele. Dostęp promieni do urządzenia ogranicza też leżący na niej śnieg oraz szron. Jednak odpowiedni montaż ułatwia niezaleganiu zmrożonej warstwy na instalacji.

Pomimo pewnych ograniczeń, warto spojrzeć na tendencje klimatyczne występujące w Polsce w ostatnich latach. Dni, w których pokrywa śnieżna występuje, jest coraz mniej, a tych z kolei słonecznych i gorących coraz więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie zwalczyć problem siwych włosów?
Jak skutecznie zwalczyć problem siwych włosów?
Siwe włosy są naturalną częścią procesu starzenia się, ale ich pojawienie się w młodym wieku może być kłopotliwe. Osoby z […]
Ostatnie wpisy