Gdzie umieścić klimatyzator?

Gdzie umieścić klimatyzator?
zrozumiec-sens
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Nic dziwnego. W końcu jest to rozwiązanie, które wpływa na komfort całej przestrzeni mieszkalnej, poprzez utrzymywanie optymalnej temperatury, prawidłowego poziomu wilgoci i dostarczanie świeżego, oczyszczonego powietrza z zewnątrz. Aby jednak cieszyć się wszystkimi zaletami klimatyzacji, trzeba zamontować ją w odpowiednim miejscu. Na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze zasady

Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie całego systemu klimatyzacji poprzez montaż urządzeń w każdym pomieszczeniu w domu. Niestety jest to dość kosztowne i skomplikowane przedsięwzięcie i wymaga dużo przestrzeni. Większość inwestorów decyduje się na montaż pojedynczej jednostki klimatyzacji. Przy wyborze idealnego miejsca na klimatyzator należy zwrócić uwagę na:

– ekspozycję pomieszczeń na słońce – wnętrza usytuowane od strony południowej nagrzewają się szybciej niż te od strony północnej,

– czas spędzany w danym pomieszczeniu w ciągu dnia.

O czym jeszcze pamiętać?

Urządzenie nie powinno znajdować się za meblami czy zasłonami. Czujnik temperatury, który steruje jednostką, nie może być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zawieszenie urządzenia tuż pod sufitem zapewni prawidłowe mieszanie się mas powietrza. Ze względu dźwięki, jaki wydaje klimatyzator podczas pracy, nie zaleca się instalacji urządzenia w pobliżu miejsc odpoczynku – np. przy sofie czy łóżku. 

Więcej o montażu klimatyzacji przeczytasz na stronie http://rbklima.pl/oferta/klimatyzacja/montaz/. Firma RB Klimat pomoże Ci wybrać idealne miejsce na urządzenie, uwzględniając wymagania architektoniczne wnętrza oraz Twoje preferencje. Specjaliści zainstalują sprzęt w Twoim domu i zapewnią Ci pełen serwis posprzedażowy, a w tym regularne przeglądy i czyszczenie całego układu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skąd czerpać informacje o historii danej nieruchomości?
Skąd czerpać informacje o historii danej nieruchomości?
Informacje o nieruchomości Istotne informacje o nieruchomości dotyczą zarówno jej historii jak i przyszłości. Zapiski o tym, kto zamieszkiwał nieruchomość […]
Ostatnie wpisy